Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Islamistid ründavad: Bangladeshis raiuti surnuks kristlasest poodnik

-
05.06.2016
Islamistid ründavad: Bangladeshis raiuti surnuks kristlasest poodnik

Tundmatud isikud raiusid pühapäeval Bangladeshi loodeosas kiriku lähedal surnuks kristlasest poodniku, teatas politsei järjekordsest jõhkrast rünnakust, mis viimastel kuudel on osaks saanud usuvähemuste esindajatele ja ilmalikele aktivistidele.

“Sunil Gomes raiuti surnuks Bonpara külas oma toidupoes kiriku lähedal,” ütles Natore piirkonna politseiülema asetäitja Shafiqul Islam.

Politsei sõnul ei ole 65-aastase poodniku tapmise motiiv veel selge, kuid samal kombel on Bangladeshis viimastel kuudel tapetud hindusid, budiste ja teiste usuvähemuste liikmeid, aga ka haritlasi ja geisid.

Mõni tund varem pussitati riigi kaguosas Chittagongi linnas terrorivastase politsei kõrge ametniku naist ja lasti lõpuks maha.

Politsei andmetel on kohalikud islamistid tapnud viimase kolme aasta jooksul seesugustes jõhkrates rünnakutes üle 40 inimese.

Suure osa veretöödest on omaks võtnud äärmusrühmituse Islamiriik (IS) liikmed või Al-Qaeda Lõuna-Aasia tiib, kuid Bangladeshi võimud eitavad nende rühmituste tegevust riigis.

AFP/BNS