Islamiusulised nõuavad endale mošeesid ja protesteerivad juba Roomas Colosseumi juures

Maailm,
- Updated
US-IMMIGRATION-RELIGION-MUSLIM

Reedel kogunesid tuhanded Itaalia moslemid Rooma Colosseumi juurde, et protesteerida väiksemate mošeede ja islamiusuliste palvemajade sulgemise üle Itaalias, mida tehakse Itaalia võimude poolt selleks, et vältida noorte moslemite radikaliseerumist.

Itaalia parempoolsed kritiseerisid protestiüritust. Gianmarco Centinaio, Itaalia immigratsioonivatsase partei Põhjaliiga liider ütles, et moslemitel ei tohi lubada Colosseumi juures palvetamist. „Tegemist oli täiesti lubamatu olukorraga,“ ütles Centinaio. 

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Colosseum on katoliikliku Itaalia sümbol ja usutakse, et seal olevat hukatud kristlastest märtreid.

Islamiusulised kogunesid iidse Rooma impeeriumiaegse mälestise juurde palvetama ja rahumeelsele marsile, millega nad soovisid juhtida tähelepanu usu- ja usutalituste vabadusele. Protestiüritust viis läbi imam, kelle eestvedamisel kordasid põlvitavad ja Colosseumi suunas palvetavad kohaletulnud „Allahu Akbar“.

Itaalias elab vähemalt 1,6 miljonit moslemit, kuid kogu riigis on vaid mõned üksikud ametlikult registreeritud mošeed. Suur osa palvetamisi viiakse läbi eramajades ja islami kulutuuri keskustes.

Augustis teatas aga Itaalia siseminister Angelino Alfani, et minimošeed ja palveruumid garaažides tuleb keelata, kuna neid on keeruline jälgida ja need kujutavad endast võimalikke radikaaliseerimise kasvulavasid.

Protestiürituse korraldajaks oli Bangladeshi taustaga rühmitus Duumcatu. Rühmituse esindaja, Sikdir Bulbul, kes on Itaalias elanud 16 aastat ja kellel on ka Itaalia kodakondsus, peab reedest protestiüritust äärmiselt oluliseks. Tema sõnul ei ole neil enam kusagil palvetamas käia, seega peavad nad seda tegema Colosseumi juures.

Allikas: Daily Mail (tõlkinud Triin van Doorslaer)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused