Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Islandil võideldakse juba “mittebinaarsete inimeste” palgalõhe vastu

-
26.10.2023
Mõjus pilt, aga tekib küsimus – miks streigitakse, kui ollakse maailmas parimad? Ehk võitleks Iraani naiste eest?
© Scanpix

Läänelikus ruumis on naiste ja meeste vastandamine naisõigusluse nime all juba ammu levinud, Islandil aga minnakse veelgi kaugemale.

AFP ja BNS teatavad: “Kümned tuhanded Islandi naised, nende seas peaminister, korraldasid teisipäeval tööseisaku, et nõuda palgavõrdsust ja naistevastase vägivalla peatamist.

Meeleavaldusele pealinnas Reykjavíkis kogunes teisipäeva pärastlõunal kümneid tuhandeid naisi. Island on sealjuures juba praegugi soolise võrdsuse poolest maailmas esirinnas.

“Naised streigivad terve päeva, et demonstreerida kui oluline on nende panus ühiskonda,” ütlesid korraldajad, lisades, et osalema julgustatakse ka mittebinaarseid inimesi.

Islandi naised on alates 1975. aastast korraldanud taolisi protestiaktsioone kuuel korral, kuid see on selle aja jooksul teine kord, kui streik kestab terve päeva, ütles organiseerimiskomitee liige Steinunn Rögnvaldsdóttir. Aastal 1975 võttis protestist osa oma 90 protsenti Islandi naistest, märkis ta.

Teisipäevasel demonstratsioonil Reykjavíkis osales ka peaminister Katrín Jakobsdóttir, teatas tema büroo.

Alla 400 000 elanikuga Islandit on viimased 14 aastat järjest hinnatud suurima soolise võrdsusega riigiks, selgub Maailma Majandusfoorumi (WEF) andmeist, kus arvestatakse valdkondi nagu palgad, haridustase ja ligipääs tervishoiule. Keskmine palgalõhe meeste ja naiste vahel oli 2021. aastal 10,2 protsenti, teatab Islandi statistikaamet.”

See olukord on pisut naljakas: Island on aastaid suurima soolise võrdsusega riik, aga ikka tehakse terve päev streiki. “Mittebinaarsete inimeste” lisamine näitab, et see asi kisub ideoloogiliseks radikaalfeminismiks ja homoagendaks.

Võitlus meestest naisteks muudetud “mittebinaaride” eest on kummaline, sest näiteks naistespordis on eksmeeste osalemine ammu suureks probleemiks. Kuidas võetakse välja uusnaiste “palgalõhe”?

Islandi väike palgalõhe võib olla tingitud objektiivsetest teguritest, nagu näiteks sellest, et karmil Põhjamaal tegutsevad mehed aladel, kus naistel on raske, kuid füüsilist tööd tasustatakse seejuures paremini.

Ehk on Islandi meestel aeg Eirikr Punase kombel Gröönimaale või Kanada Arktika saarestikku minema kolida ja jätta Island vasakliberaalsete uusvalküüride kätte.

Uued Uudised