Itaalia: ees ootavad kõige ohtlikumad nädalad

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Tänane Itaalia.

Ajal, mil mõned Eesti poliitikud peavad ennetusmeetmeid ülepingutatuks, hoiatavad koroonaviiruse käes vaevlevad riigid hoopis asjade hullemaks mineku eest.

Itaalia peaminister Giuseppe Conte hoiatas esmaspäeval, et tema riiki on ees ootamas kõige ohtlikumad nädalad, ning kutsus Euroopat koordineeritud tegevusele vastamaks uue koroonaviiruse pandeemiale.

“Vaja on Euroopa koordineerimist tervishoiu- ja majandusmeetmete osas,” ütles Conte ajalehele Corriere della Sera enne maailma seitsme juhtriigi (G7) liidrite esmaspäevast videokonverentsi.

Conte sõnul võib Itaalia anda märkimisväärse panuse julgete otsuste tegemiseks, kuna ta on esimene Euroopa riik, mis koges viiruse sellist laia levikut.

Itaalia oli esimene Euroopa Liidu riik, mis sulges koolid ja peaaegu kõik ärid, püüdes aeglustada globaalset pandeemiat. Itaalias on viirus nõudnud juba vähemalt 1809 inimese elu, haigestunuid on üle 20 000.

Conte sõnul ei ole uusi piiranguid vaja, kuid ta kutsus inimesi jääma nii palju kui võimalik koju ning liikuma väljas ainult üksi.

“Teadlased ütlevad meile, et me ei ole haripunkti veel jõudnud. Need on kõige ohtlikumad nädalad (meie ees) ning me vajame maksimaalset ettevaatlikkust,” lisas valitsusjuht.

Kommentaarid

One commentOn Itaalia: ees ootavad kõige ohtlikumad nädalad

  • Avatar

    Äkki peaks neile sinna Itaaliasse jagame head nõu viiruse vastu võitlemisel – telefoniga või taskulambiga aknal liputamine?

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused