Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Itaalia nügib inimesi vaktsineerima või siis ühiskonna uste taha

-
07.01.2022
Itaalia sunnib oma rahvast vaktsineerima, samas kui üle Vahemere saabub kogu aeg riiki suvalist rahvast. Pilt on illustratiivne.
© Scanpix

Itaalias muudetakse Covid-19 vastu vaktsineerimine kohustuslikuks kõigile üle 50-aastastele inimestele, lisaks ei tohi vaktsineerimata inimesed enam töötada teatud ametikohtadel, seda nii avalikus kui ka erasektoris ja selleks viiakse sisse nn super roheline pass. Samuti ei pääse vaktsineerimata inimesed enam panka, juuksurisse, ilusalongi ja mitmele poole mujale. Testi kasutamine teenustele ligipääsemiseks enam ei kehti.

Valitsuse aseterviseministri Andrea Costa sõnul aitavad ranged meetmed n-ö nügida inimesi vaktsineerimise suunas. „Võttes arvesse nakatunute arvu ja suurenevat survet haiglatele, on mõistlik kohe praegu laiendada vaktsiinipassi ka töökohtadele,“ ütles Costa. „Sellega aitame suurelt kaasa vaktsineerimiskampaaniale ja seame ranged piirangud neile, kes ennast ei vaktsineeri.“

Costa küll tunnistas, et selline samm tekitab ilmselt pingeid, kuid tema arvates ei peaks teisitimõtlejad dikteerima poliitikat. „Me ei saa lubada, et vähemus seab ohtu praeguseks saavutatud tulemused,“ ütles Costa.

Varasemast kehtisid Itaalias vaktsineerimata inimestele piirangud, millega neilt oli võetud võimalus einestada siseruumides asuvates restoranides ja kohvikutes, käia teatris ja spordiüritustel. Tööl käimiseks ja avaliku transpordi kasutamiseks nõutakse negatiivse testi ettenäitamist.

Il Giornale andmetel oli uutele rangetele meetmetele vastu valitsuskoalitsiooni partei Liiga. Partei allika sõnul on Liiga vastu diskrimineerivale vaktsiinikohustusele ja pooldab ideoloogiliste kriteeriumite kasutamise asemel teaduslikke kriteeriume, mis näitavad, et haiglasse sattuvatest patsientidest absoluutne enamus on üle 65-aastased. Lisaks kutsus Liiga üles eakate ja haavatavate kaitsele, vaktsiinikahjustuste kompenseerimisele ja töötuks jäänud inimeste toetamisele.

Allikas: Breitbart