Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Itaalia peaminister Giorgia Meloni: naised on vasakäärmusliku sooideoloogia esimesed ohvrid

-
02.03.2023
Itaalia peaminister Giorgia Meloni muretseb naiste pärast, keda vasakäärmuslased ära lollitavad.
© Scanpix

Itaalia peaminister Giorgia Meloni julges kritiseerida vasakäärmuslikku sooideoloogiat ja hoiatas selle tagajärgede eest, öeldes et tegemist on naisi kahjustava ideoloogiaga ja et just naistest saavad selle esimesed ohvrid.

Intervjuus Itaalia ajakirjale Grazia kritiseeris Meloni Lääne liberaalide hulgas levinud väidet, mille järgi on inimese sugu kõigest sotsiaalne konstruktsioon ja oma olemuselt muutuv, ning leidis, et sugu on määratletud ainult bioloogiliselt. „Praegu nõutakse ühepoolset õigust kuulutada end kas naiseks või meheks ka väljaspool kirurgilist, farmakoloogilist või siis administratiivset sekkumist. Ent mees- ja naissugu on kirjas meie kehas ja see on vaieldamatu tõsiasi,“ ütles Meloni.

Ta hoiatas, et vastupidiselt väidab ideoloogia, mis rikub naiste õigusi ja naiste turvalisust. „Tänapäeval piisab naiseks olemiseks vaid sellest, et inimene ise väidab end olevat naine, samas nähakse vaeva naise keha hävitamisega, naise olemuse ja ainulaadsuse hävitamisega. Naised on sooideoloogia esimesed ohvrid. Ka paljud feministid on seda meelt.“

Meloni väljaütlemisi tervitasid ka mõned Itaalia LGBT kogukonna liikmed, nende seas lesbiühenduse ArviLesbica juht Cristina Gramolini. „Nõustun Meloniga selles, et naisi kahjustab meestele antud võimalus kuulutada end lihtsalt niisama naiseks, väljaspool igasugust kirurgilist, farmakoloogilist ja administratiivset sekkumist,“ ütles Gramolini Itaalia lehele Il Giornale. Ta tõi näiteks naiste spordi, aga ka võrdõiguslikkuse poliitika. Samas ei nõustunud ta Meloniga nn soo voolavuse osas. Tema arvates ei pea naised ja mehed käituma mingite rollide kohaselt ja et mehelikkus ja naiselikkus ei ole loomulikud omadused.

Meloni on pikalt pidanud end naiste õiguste eest võitlejaks, ent peaministritoolile tõusmise järel sattus ta feministide kriitikatule alla, kuna Itaalia meediast käis läbi väide, nagu plaaniks Meloni tühistada võimaluse teha aborti. Meloni kinnitas siiski, et abordiseadusi ta tühistada ei taha, kuid soovib leida võimalusi, kuidas toetada neid naisi, kes sooviksid last saada, kuid on mingil põhjusel enda meelest sunnitud aborti tegema (nt majanduslikel põhjustel). Meloni rõhutas, et tahab tagada neile naistele vajaliku toe, et nad saaksid langetada teistsuguse otsuse.

Allikas: Remix News