Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Itaalia peaministri üllatavad sõnad: Lääs on Venemaa vastu abitu

-
24.12.2021
Itaalia peaminister Mario Draghi.
© Scanpix

Itaalia peaminister Mario Draghi ütles kolmapäeval, et Euroopa Liidul pole suutlikkust Venemaa poliitikale kindlalt reageerida ega ka tõhusat “heidutavat” jõudu. Tema arvates peaks EL jätkama kõnelusi president Vladimir Putiniga.

Aasta lõpus korraldatud traditsioonilisel kahetunnisel pressikonverentsil Roomas viitas 74-aastane valitsusjuht Venemaa poliitikale ja vägede saatmisele Ukraina piirile, tuginedes Ameerika allikatele.

Ta rõhutas oma küsimust hiljutisel Euroopa Liidu liidrite kohtumisel: “Milline heidutus on Euroopa Liidul?”
“See küsimus peaks meid mõtlema panema. Kas meil on rakette, laevu, kahureid, vägesid? Mitte praegu. On NATO, mis on näidanud erinevaid strateegilisi prioriteete,” ütles Itaalia peaminister. Ta tegi ka reservatsiooni, et see ei tähenda, et allianss Euroopast puudub.

“Fakt on aga see, et meil, eurooplastel, on kõige rohkem võimalusi olla majanduslik heidutaja” ütles Draghi . Tema sõnul tuleb mõelda, kas EL on võimeline gaasile sanktsioone rakendama.

“Kas me oleme piisavalt tugevad? Kas see on õige aeg? Loomulikult on vastus eitav,” rõhutas ta. Draghi sõnul peaks Euroopa Liit säilitama kõnelustel Putiniga “kaasamise”.

Peaministri hinnangul näib see, et Venemaa liider helistas USA presidendile Joe Bidenile, tõestavat, et ta soovib kõnelusi jätkata, tänu millele ei pruugi sündmused viia pöördumatute otsusteni.

Allikas: wPolityce.pl