Itaalia siseminister Matteo Salvini: meie töötame inimkaubanduse purustamise nimel

Rubriik Maailm On
©Reuters/Scanpix
Itaalia siseminister Matteo Salvini

Itaalia siseminister Matteo Salvini ütles kolmapäeva õhtul pärast Helsingis peetud Euroopa Liidu siseministrite erakorralist nõupidamist, et tema valitsuse positsioon migrandikorjelaevadelt migrantide vastuvõtmise osas on muutumatu ja Itaalia ei nõustu neid tervitama.

EL-i siseministrid arutasid ettepanekut moodustada riikiderühm, mis oleks valmis võtma vastu vabaühenduste laevadel Vahemere sadamatesse toodud migrante praegusest hetkest oktoobri lõpuni. Uue kavaga on nõustunud liituma kuus riiki 28-st EL-i liikmesriigist, sealjuures Prantsusmaa ja Saksamaa.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Itaalia valitsus on keelanud vabaühenduste päästelaevadel migrantide Itaaliasse toomise. Salvini kirjutas pärast õhtusöögikohtumist Twitteris: “Samal ajal kui Prantsusmaa ja Saksamaa tahavad jätkuvalt Itaalia kaasamist väga väheste vastuvõtvate riikide hulka, töötame meie kindla Vahemere telje loomise nimel, mis tahab reegleid muuta ja inimkaubitsemist purustada”.

Varem kolmapäeval arutas Salvini Helsingis rändeküsimusi oma Malta ametivenna Michael Farrugiaga.

Salvini tagasilükatud ettepanek sisaldab üleskutset “etteaimatavama ja tõhusama ajutise solidaarsusmehhanismi järele”, seisis AFP kätte jõudnud dokumendi kavandis. Osalevad riigid panustavad oktoobri lõpuni “eralaevade poolt Kesk-Vahemeres päästetud asüülitaotlejate vastuvõtmisse”. Ehk siis tahetakse rännet lõpetamise asemel ergutada.

Euroopa Komisjon lubab tagada, et migrandid tuuakse turvalistesse sadamatesse Kesk-Vahemere rändeteel, sealjuures Itaalias ja Maltas. Riigid “tagavad, et rahvusvahelist kaitset taotlevad inimesed tuuakse ümber meie riikide territooriumidele võimalikult kiiresti”, seisis dokumendis. Seega siis soovib EL jätkuvalt turgutada inimkaubandust, sest nende vastuvõtmine tähendab üha uusi teeleasuvaid paate

Praeguste reeglite järgi peab migrantide saabumist menetlema esimene EL-i riik, kuhu nad jõuavad. Itaalia, Malta ja Kreeka hinnangul paneb see neile ebavõrdse koorma.

Neljapäeval peetakse Helsingis korraline EL-i siseasjade nõukogu, kuid siseministrid said kutse pidada selle eelõhtul õhtusöögi kõrvalt kriisikõnelusi. (AFP-BNS-UU)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused