Itaalia siseminister Matteo Salvini migratsiooni piiravad sammud päästavad tuhandeid inimelusid

Rubriik Maailm On
©AFP/Scanpix
Matteo Salvini on üks Euroopa tõusvaid poliitilisi tähti, kes on aidanud tõkestada massiimmigratsiooni.

Pärast seda, kui Itaalia siseminister Matteo Salvini sulges Itaalia sadamad migrandilaevadele, on uppumissurmade arv Vahemerel varasemate aastatega võrreldes tunduvalt vähenenud. Nii teatas Rahvusvaheline Migratsiooniorganisatsioon (IOM).

IOM andmetel uppus või läks merel kaduma 2019. aasta esimese viie kuu jooksul 515 migranti. Möödunud aasta samal perioodil oli see arv 664, 2017 oli hukkunuid 1738 ja 2016 lausa 2557.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Euroopasse saabuvate migrantide arv on samuti langenud (ehkki see on endiselt kõrge). Selle aasta esimese viie kuuga saabus Euroopasse 24 687 migranti, 2016 aastal oli see arv samal perioodil aga lausa 212 981.

Salvini viis kohe peale ministriks saamist sisse korraliku piirikontrolli ja keeldus lubamast Itaalia sadamatesse laevu merelt päästetud migrantidega. Ta on korduvalt öelnud, et avatud piiride ja sadamate poliitika on vaid vesi inimkaubitsejate veskile ja julgustab migrante võtma ette riskantse teekonna Euroopasse.

Veebruaris kinnitas ka Itaalia suurim migrantide vastuvõtukeskus, et massimigratsiooni soodustav poliitika oli nii Itaaliale kui ka migrantidele tunduvalt ohtlikum kui praegune suund. Asüülitaotlejate vastuvõtukeskuse juht Francesco Magnano sõnul viis just vasakpoolsete „heategijatest“ aktivistide tegevus selleni, et Vahemerel uppusid tuhanded inimesed.

„2014-2017 olid meie sadamad avatud kõigile ja merel hukkus 15 000 inimest,“ ütles Magnano ja lisas, et Itaalia piiride sulgemisega on ka Saksamaa ja Prantsusmaa sunnitud istuma läbirääkimistelaua taha.

Endise Itaalia peaministri Matteo Renzi valitsuse ajal lasti sisse kõik merelt tulevad migrandid, kuna Renzi sõnul ei saavat ta midagi teha ilma Euroopa Liidu nõusolekuta.

Surmade vähenemine merel tänu karmimale migratsioonipoliitikale näitab selgelt, et tugev piirikontroll aitab hoida migratsiooni kontrolli all, kuid lisaks sellele – vastupidiselt siiani väidetule – säästab ka inimelusid.

Allikas: Breitbart

Refereeris Triin van Doorslaer

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused