Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Itaalia uus valitsus kavatseb uurida eelkäija karmi, kuid ebaõnnestunud tegevust pandeemia ajal

-
31.10.2022
Itaallanna näitab oma kohustuslikku koroonapassi.
© Scanpix

Itaalia uus valitsus eesotsas peaminister Giorgia Meloniga plaanib luua komisjoni, mis hakkab uurima eelmise valitsuse tegevust Covid-19 pandeemia ajal. Plaani toetab ka vähemalt üks opositsioonipartei. Möödunud aastal tuli Meloni partei Fratelli d’Italia välja sarnase ettepanekuga, kuid sel hetkel opositsioonis olles ei õnnestunud neil plaanile parlamendis toetust saada.

Komisjoni eesmärk on uurida eelmise valitsuse ebaõnnestumisi koroonaviirusega võitlemisel, riigi puuduva valmisoleku tagamaid ja kommunikatsioonihäirete põhjuseid.

Uurimist toetab ka 2014-2016 peaministriametis olnud Matteo Renzi, kes leiab, et komisjoni peaks kindlasti juhtima keegi Fratelli d’Italia parteist. „Toetan igati komisjoni loomist, ent kui olen intellektuaalselt aus, siis on minu meelest õiglasem, et komisjoni juhiksid need, kes olid [pandeemia ajal] opositsioonis.“

Itaalias kehtisid ühed Euroopa rangeimad koroonameetmed, eriti 2020. aasta kevadel, mil riigis suri viirusesse väga palju inimesi. Hiljem muudeti sisuliselt kohustuslikuks vaktsineerimine – ilma vaktsiinipassita ei olnud inimestel võimalik kasutada ühistransporti ega sõita rongi või lennukiga, rääkimata restoranide ja kohvikute külastamisest. Ranged piirangud kaotati alles selle aasta kevadel, mil riigis lõpetati ka 2020. aastast kehtinud eriolukord.

Pandeemia algusajal oli peaministriks Giuseppe Conti ning koalitsiooni moodustasid vasakpoolsed parteid  Viie Tähe Liikumine (M5S) ja Demokraadid (PD). Pärast Conti valitsuse kukkumist eelmisel aastal loodi nn rahvusliku ühtsuse valitsus, mille etteotsa asus ELi tehnokraat Mario Draghi. Selles valitsuses olid osalised kõik parteid peale Meloni Fratelli d’Italia.

Allikas: Breitbart News