Itaalia vasakvalitsust ähvardab Brüsseli vastuoluliste kriisimeetmete tõttu lagunemine

Maailm,
- Updated
©EPA/Scanpix
Itaalia peaministril Giuseppe Contel võib valitsuse kooshoidmine raskeks osutuda.

Itaalias ähvardavad rahulolematud Viie Tähe Liikumise (M5S) liikmed kukutada praeguse vasakpoolse valitsuse, põhjuseks valitsuse positiivne suhtumine Euroopa Stabiilsusmehhanismi (ESM).

M5S on vastu Euroopa Liidu liikmesriikide poolt kokkulepitud majanduse päästepaketile ja toetab nn koroonavõlakirju ning M5Si senaator Mario Michele Giarrusso teatas valjuhäälselt oma vastuseisust ESMile ja ELi päästepaketile (mis kujutab endast abi andmist laenuvormis).

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Minu sõnum on väga selge: kui valitsus ütleb ESMile jah, siis see koalitsioon enam minu häält ei saa,“ teatas Giarrusso ning lisas, et eeldatavasti hääletavad teised M5S saadikud temaga ühte moodi. „Kui Conte [Itaalia peaminister] oma sõna ei pea, siis kukutab M5S praeguse valitsuse. Seda ilma igasuguste kuide ja agadeta!“

M5Si ajutine juht Vito Crimi, kes võttis juhtimise üle endise esimehe Luigi di Maio tagasiastumise järel jaanuaris, üritas olukorras kainet meelt säilitada ja ütles, et ESMi ei ole veel käivitatud ning et Conte on algusest peale toetanud eurovõlakirju. Samas lükati võlakirjade lahendus rahandusministrite poolt tagasi.

Üksmeelsuse puudumine selles küsimuses on andnud mitmetele ökonomistele alust ennustamiseks, et koroonaviiruse pandeemia viib ELi lagunemiseni. „Kui ma oleksin itaallane ja ma näeksin, kuidas teised riigid ei taha Itaaliat aidata, siis paneksin riigi liikmelisuse ELis tõsiselt küsimärgi alla,“ arvas Belgia majandusprofessor Paul De Grauwe.

Itaalia peaminister Giuseppe Conte on vandunud, et Itaalia ei kasuta ESMi. Ka Liiga juht Matteo Salvini on ESMi teravalt kritiseerinud. Itaalia valitsuse kokku kukkumine tooks ilmselt Salvini tagasi domineerivale positsioonile, sest partei on juhtinud kõiki parteide toetusküsitlusi juba mitu kuud.

Viimatise küsitluse kohaselt toetab Liigat 26,9% valijatest ja vasakpoolset Demokraatlikku Parteid 22,1%. Samas toetab Salvinit ja tema parempoolseid liitlasi praegu küsitluste järgi 46%, praeguseid valitsusparteisid aga vaid 36,7% valijatest.

Allikas: Breitbart

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused