Itaaliat vapustas järjekordne aafriklaste kuritegu – mõrvati 16-aastane neiu

Itaalia on šokis – aafriklased mõrvasid taas noore neiu.

Itaalia on šokis järjekordsest aafriklastest migrantide jõhkrast kuriteost – möödunud laupäeval leiti Roomas mahajäetud hoonest 16-aastase vägistatud ja tapetud Desiree Mariottini surnukeha.

Kolmapäeva õhtul arreteeriti kaks Senegali kodanikku: 26-aastane Mamadou Gara ja 43-aastane Brian Minteh. Neljapäeval vahistati ka kolmas kahtlustatav, 40-aastane Nigeeria mees, vahendab Voice of Europe.

Mehed seisavad silmitsi süüdistusega grupiviisilises vägistamises ja tapmises, aga ka narkoäris. Väidetavalt oli neiu eelnevalt narkootikumidega uimastatud.

“Ma tahan Desiree jaoks õiglust. Ma ei taha, et see tragöödia juhtuks teiste tüdrukutega, “ütles ohvri ema Barbara Mariottini.

Rooma linnapea Virginia Raggi on teatanud, et matusepäev saab linnas leinapäevaks. Kaks Itaalia ministrit on nõudnud politseile ja linnavõimudele suuremaid õigusi.

“On aeg anda Rooma linnapeale rohkem volitusi,” ütles asepeaminister ja töö- ja tööstusminister Luigi Di Maio. Siseminister Salvini, kes nõustub oma kolleegiga, ütles varem, et ta naaseb piirkonda buldooseriga. “Siseministrina kohustun ma puhastama pealinna sellistest loomalikest kurjategijatest,” lubas ta. “Olen palunud riigiprokuröril tegutseda raudse kindlusega.”

See ei ole esimene sisserändajate jõhker mõrv Itaalias. Aasta alguses mõrvas neeger Maceratas 18-aastase Pamela Mastropietro. Tema keha leiti kahest kohvrist. Tema mõrvas süüdistatuna vahistati Nigeeria sisserändaja Innocent Oseghale.

Itaalia on Ungari ja Poola järel kolmas riik, mis on asunud võimsalt võitlema Aafrikast ja Lähis-Idast pärineva migratsiooniga.

Kommentaarid