Italexit muutub üha tõenäolisemaks: 49% itaallastest on hetkel lahkumise poolt, 40,9% vastu

Maailm,
- Updated
©ZP/Scanpix
Brexit tõi kaasa tähelipu kadumise Ühendkuningriigist – ka sama tuleb ka Itaalias?

Hiljutine arvamusküsitlus näitab, et Itaalia lahkumine Euroopa Liidust oleks täiesti võimalik. Koroonaviiruse kriis ja tulised vaidlused raskelt kannatanud liikmeriikide finantsabi osas on viinud selleni, et mitmes liikmesriigis on kasvanud EL-i vastased meeleolud. Eriti selgelt võib seda näha Itaalias, mis on viirusekriisi tõttu üks kõige enam räsitud riike Euroopas.

Belgia, Prantsusmaa, Kreeka, Iirimaa, Itaalia, Luxembourg, Portugal, Sloveenia ja Hispaania on püüdnud jätkuvalt suruda läbi nn koroonavõlakirju, mis jagaksid võetavad võlad kõigi liikmesriikide vahel. Kuid riigid nagu Austria, Soome, Saksamaa, Holland, aga ka Eesti, on sellele ettepanekule vastu ja teinud hoopis ettepaneku käivitada Euroopa stabiilsusmehhanism (ESM).

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Seetõttu on just Itaalias inimeste pettumus EL-is väga suur ja hiljutised arvamusküsitlused näitavad, et itaallastel on kõrini EL-i ebaadekvaatsest tegutsemisest kriisi ohjamisel. Aprilli alguses Tecné Institute’i poolt läbiviidud küsitluse kohaselt pooldab praeguse seisuga 49% itaallastest EL-ist ja eurotsoonist lahkumist. Võrreldes pooleteise aasta taguse ajaga on see 20% tõus.

Tecné uuring näitas ka, et vaid 40,9% vastajatest soovivad Itaalia jäämist EL-i. 10% leidis, et Itaalia võiks jääda EL-i, kuid lahkuda euroalast või vastupidi, jääda euroalasse, kuid lahkuda liidust.

Seega võib öelda, et kui Itaalia korraldaks praegu referendumi Euroopa Liidust lahkumiseks, siis EL-i pooldajad üsna suure tõenäosusega kaotaksid.

Allikas: Voice of Europe

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused