Jaak Madison Euroopa Parlamendi kõnes: Euroopa Liit peaks üles näitama brittidega võrdväärset lahkust

EKRE saadik Euroopa Parlamendis Jaak Madison.

Kolmapäeval toimunud Euroopa Parlamendi täiskoguistungil oli päevakorras järgmise Euroopa Ülemkogu päevakord, millest üheks olulisemaks on Suurbritannia Euroopa Liidust lahkumise küsimus.

Parlamendi istungil andsid ülevaate hetkeseisust lahkuv Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker ja Brexiti Euroopa Liidu poolne pealäbirääkija Michel Barnier.

Eestit esindav Euroopa Parlamendi saadik Jaak Madison rõhutas oma kõnes, et Suurbritannia on teinud suuri kompromisse oma möödunud nädala ettepanekuga ning Euroopa Liidul oleks aeg vastata sarnase vastutulekuga leppeta lahkumise vältimiseks.

Madison jätkas: “Lahkumise edasilükkamine või leppeta lahkumine tähendaks kaotust kõigile osapooltele. See mitte ainult ei tekita tõsiseid probleeme järgmiseks eelarveraamistikuks, vaid põhjustab peaaegu kindlasti ka Iirima ja Põhja-Iirimaa vahelise kõva piiri!”

“Euroopa Liit on nagu armukade kaaslane, kes kasutab mõttetuid taktikaid, et takistada teist poolt lahkumast, aga reaalsuses ajavad sellised veidrused ekskaaslast ainult kaugemale. Seetõttu tuletan Euroopa Liidule meelde vana ütlust: kui sa kedagi armastad, siis palun lase tal minna,” lõpetas Jaak Madison oma kõne.

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga