Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Jaak Madison: Eurostat ei pruugi kajastada Süüria põgenike tegelikku hulka

-
06.03.2016
Jaak-Madison

Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni liige Jaak Madison peab võimalikuks, et Süüriast saabunud põgenike hulk võib tegelikkuses olla väiksem kui 29 protsenti, mida Eurostat reedel teatas.

Madison kirjutas sotsiaalvõrgustikus Facebook, et Eurostati andmed on möödunud aastal Euroopasse tulnud immigrantide arvu kohta küll üllatavalt adekvaatsed, kuid ei pruugi reaalsust siiski veatult peegeldada. “Täpset numbrit ei tea tegelikult keegi, kuid tasub tähelepanu pöörata ühele väga kõnekale ja tähtsale numbrile, mida avaldas Eurostat: 1,25 miljonist immigrandist vaid 363 000 tulid Süüriast, mis on ainult 29 protsenti,” kirjutas Madison.

“See number võib veelgi väiksem olla, kuna juba sügisel oli võimalik Ungaris osta hangeldajatelt paari ööpäevaga võltsitud Süüria passe,” kirjutas Madison. “Kindel on ametlikult see, et üle 70 protsendi immigrantidest olid pärit kõikjalt mujalt, kuid mitte Süüriast, ning seega ei saa nad peitu pugeda ka sõjapõgeniku sildi taha.”

Eurostati andmetel esitati eelmisel aastal Euroopa Liidu (EL) liikmesriikidele kokku 1 255 640 asüülitaotlust. Võrreldes 2014. aastal esitatud 562 680 asüülitaotlusega kasvas taotluste arv 123 protsenti. Eestis esitati möödunud aastal Eurostati andmetel 225 varjupaigataotlust ehk 172 taotlust miljoni elaniku kohta. Seega oli Eesti möödunud aastal asüülitaotlejate suhtarvu poolest EL-i liikmesriikide seas tabeli tagumises osas.

Eurostati teatel esitati süürlaste varjupaigataotlustest ligi pooled ehk 159 000 Saksamaal. Suurim asüülitaotluste saaja oligi mullu Saksamaa – ja seda 441 800 taotlusega, mis moodustavad 35 protsenti koguarvust.

Ungaris esitati 14 protsenti taotlustest ehk 174 400 ja Rootsis 156 100 taotlust, mis on 12 protsenti. Kreeka sai aga eelmisel aastal vaid 11 370 varjupaigataotlust, mis on EL-i koguarvust alla protsendi.

Rahvusvaheline Migratsiooniorganisatsioon (IOM) esitas nädala algul andmed, mille kohaselt on sel aastal Vahemerd pidi EL-i jõudnud 130 000 migranti. Suurem osa neist on tulnud Türgist üle Egeuse mere Kreekasse või Põhja-Aafrikast Itaaliasse.

BNS