Jaak Madison: Hiina kriitika välisluureameti aastaraporti kohta on veel üks põhjus Huaweid eemal hoida

Maailm,
- Updated
©Uued Uudised
Euroopa parlamendi saadik Jaak Madison.

Hiina Rahvavabariigi suursaatkond Eestis tegi reedel avalduse, milles kritiseeris teravalt Eesti välisluureameti aastaraporti Hiinat puudutavat osa ja nõudis “valede väljenduste korrigeerimist”.

“Kui Hiina suursaatkond arvab, et täiesti vastuvõetav ja normaalne on hakata teise riigi julgeolekuasutustele ette ütlema, mida nad võivad ohuallikatena käsitleda ja mida mitte, siis on nad millestki väga valesti aru saanud. Kui seni on olnud Hiina ja Eesti suhted poliitiliselt üpris sõbralikud ja konstruktiivsed, siis selliste käikudega nad kahjuks midagi positiivset ei saavuta ning hoopis rikuvad neid tugevalt,” kirjutas seepeale EKRE saadik Euroopa Parlamendis Jaak Madison. “Üks argument juures, miks mitte lubada Huaweil oma juuri Euroopas sügavamale ajada.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Eesti välisluureamet hoiatas oma avalikus aastaraportis Hiina mõju kasvu, investeeringute, tehnoloogilise sõltuvuse ja lobistide eest. Hiinal on Eesti-suguses väikeriigis kergem sõltuvust tekitada ning hiljem survet avaldada, leiab Eesti välisluure.

One commentOn Jaak Madison: Hiina kriitika välisluureameti aastaraporti kohta on veel üks põhjus Huaweid eemal hoida

  • Avatar

    Kaotatud Vene turule asendajat otsides avastasime Hiina, Lääne kauaaegse partneri (Kissinger-Nixonist alates). Nüüd saadame ka selle pikalt.
    Järsk suunamuutus tuleneb ilmselt sellest, et Hiina on jätkuvalt edukas aga omas paadis. Nii edukas, et senine hegemoon nüüd ärevuses (ajalugu kestab, ennustatud lõpp pole ikka veel saabunud). Mida teha, valmistuda koos vasallidega müürile ronimiseks? Hr. Madisson igatahes paistab olevat valmis. Kui mõisahärra kutsub.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused