Jaak Madison kohtub Lõuna-Aafrika Vabariigis tagakiusatud valgete vähemuse esindajatega

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Lõuna-Aafrikas tapetud valgeid farmereid tähistavad valged ristid.

Euroopa Parlamendi saadik Jaak Madison viibib 23.-26. mail visiidil Lõuna-Aafrika Vabariigis, et kohtuda sealse tagakiusatud etnilise vähemuse ehk eurooplaste järeltulijate kogukonna esindajatega.

Europarlamendi fraktsiooni Identiteet ja Demokraatia esindajana on Madisonil kavas kohtumised sealsete farmerite, poliitikute ja Euroopa Liidu esindajatega LAV-is.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Visiidi eesmärk on tõsta Euroopa Parlamendi ja maailma teadlikkust afrikaanide ehk valge vähemuse vastastest süsteemsetest kuritegudest Lõuna-Aafrikas. Alates Aafrika Rahvuskongressi võimuletulekust 1994. aastal on riigi neljamiljoniline eurooplaste kogukond silmitsi seisnud süsteemse tagakiusamisega, kus farmereid röövitakse ja tapetakse nende nahavärvi alusel ning rünnaku ohvriks võib valge inimene sattuda isegi suurlinnades. Alates 90ndate keskpaigast on rassilise tagakiusamise ja vägivalla eest põgenenud peaaegu ligi miljon inimest,“ ütles Madison.

„Lõuna-Aafrikas toimuv on Euroopa Parlamendis tooni andvatele  vasakliberaalidele äärmiselt ebamugav teema, mille suhtes silm kinni pigistatakse. Sõnades võideldakse küll vähemuste õiguste eest, aga olukord, kus tagakiusatavaks vähemuseks on valged, ei mahu vasakliberaalide maailmapilti. Kogu teema on seda olulisem, et mõtteviisi, nagu oleks rassism võimalik ainult mustade, aga mitte valgete suhtes, püütakse importida ka Eestisse. LAV-i vägivaldne rassikonflikt on hoiatuseks kogu maailmale,“ lisas ta.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused