Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Jaak Madison: meelsusraportite koostamine Euroopa Parlamendi liikmete kohta kujutab endast tõsist ohtu demokraatiale

09.03.2023
Jaak Madison Euroopa Parlamendis.
© Erakogu

Euroopa Parlamendi saadik Jaak Madison juhib oma kirjas Euroopa parlamendi presidendi Roberta Metsola tähelepanu sellele, et selles institutsioonis on hakatud saadikuid põhjendamatult jälitama.

Jaak Madison MEP

European Parliament
60 Rue Wiertz
Brussels

President Roberta Metsola
European Parliament
60 Rue Wiertz
Brussels

22. veebruar 2023

Hea president Metsola!

Soovin väljendada muret seoses julgeolekuraportiga, mille väidetavalt koostas 26. jaanuaril 2023 tähistatud holokausti mälestuspäeva eel infoturbe ja -analüüsi osakond Isabella MONTOYA juhtimisel. Raportis on nimetatud mitmeid europarlamendi liikmeid, teiste seas ka mind isiklikult, isikutena, kes võiksid vajada nimetatud sündmusega seoses tugevdatud järelevalvet.

Sellega seoses palun teil viivitamatult jagada minuga järgnevat teavet:

1. edastada mulle infoturbe ja -analüüsi osakonna koostatud raport täismahus;

2. teavitada mind, kes tellis ja andis volituse sellise raporti koostamiseks Euroopa Parlamendi liikmete kohta;

3. teavitada mind, milline on sellise raporti seaduslik alus;

4. teavitada mind, milliseid tegevusi raporti põhjal rakendati;

5. esitada mulle loetelu sarnastest raportitest, mis sisaldavad teavet väidetava julgeolekuohu kohta, mida kujutavad endast europarlamendi liikmed (selle koosseisu algusest alates).

Nimetatud raporti, aga ka võimalike sarnaste raportite, koostamine europarlamendi liikmete kohta, kes on kodanike poolt valitud enda esindajaks Euroopa Parlamendis, kujutab endas tõsist ohtu meie demokraatiale ja ma palun Teid tungivalt, et võtaksite kasutusele kõik vajalikud meetmed takistamaks sarnaste raportite koostamist ja levitamist tulevikus.

Tänan Teid juba ette Teie aja eest ja jään ootama Teie vastust.

Lugupidamisega

Jaak MADISON

 

Metsola vastus:

Jaak Madison

Euroopa Parlamendi liige

07.03.2023

Hea parlamendiliige!

Jagan muret, mida Te väljendasite oma 23. veebruari 2023 kuupäevaga saadetud kirjas ja milles juhtisite minu tähelepanu siseraportile, mis on koostatud parlamendi infoturbe ja -analüüsi osakonna poolt 26. jaanuaril 2023 tähistatud holokausti mälestuspäeva eel ja mis ühtlasi avaldati Hispaania ajalehes El Diario.

Parlamendiliikmeid ei tohiks kunagi näha ega kohelda julgeolekuohuna parlamendile, samuti ei tohiks liikmed kunagi sattuda administratsiooni poolt läbiviidava riskianalüüsi sihtmärgiks.

Kuna nimetatud dokument ei ole mitte kunagi minuni jõudnud ja ma ei olnud teadlik selle olemasolust, siis palusin direktoraadil viia läbi uurimine eesmärgiga tuvastada, millistel asjaoludel mainitud siseraport valmis ja kuidas lekkis see avalikkusesse.

Ühtlasi selgitasin turvatoimingute direktoraadi juhatajale, et sedalaadi initsiatiivid ei tohiks tulevikus korduda.

Lugupidamisega

Roberta Metsola

Euroopa Parlamendi president