Jaak Madison: Merkeli ja Macroni ühisvõla plaan on Eestile igas mõttes halb

Maailm,
©Uued Uudised
Jaak Madison

Euroopa Parlamendi saadik Jaak Madison kirjutab sotsiaalmeedias, et Saksamaa ja Prantsusmaa riigijuhtide ehk Merkeli ja Macroni plaan ühisvõla (summas 500 miljardit eurot) võtmiseks Euroopa Liidus on halb igas mõttes ning vastuvõetamatu peab see olema ka Eestile.

Selle plaani kolm põhilist probleemi on eurosaadiku hinnangul järgmised:

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Kuna praegu eskaleeruva majanduskriisi ajal ei saa rahvusvahelistelt turgudelt mõistlikel tingimustel laenu riigid, kes on juba end varem laenudega ära poonud, siis peaksime meie võtma kaasvastutuse laenu võtmisel, kuna pole lasknud end laenudesse mässida. Seega anname signaali Euroopa Liidus, et halva finantsdistsipliiniga riigid saavad premeeritud ja kannatama peavad riigid, kes on olnud fiskaalpoliitikas konservatiivsed ja ettevaatlikud.

Sellise laenu võtmine, kus Euroopa Liit võtab ühiselt ja kõik vastutavad selle eest, viiks mitme pika penikoorma sammuga Euroopa Liidu föderatsiooni suunas. Selleks pole meil aga mandaati rahvalt ja see võib rikkuda ka põhiseaduse mõtet. Seega tähendaks selline föderatsiooni suunas liikumine vajadust uue referendumi järele. Euroopa Liidu föderalistid on aastaid rääkinud, kuidas meil on vaja ka maksupoliitika viia Euroopa Liidu tasemele ja loovutada riikide iseotsustusõigust. Kõike selle pärast väidetavalt, et meil on ju ühisraha, kuid pole ühtset maksupoliitikat, mis seda ühisraha aitaks vee peal hoida. Sellisel juhul pigem uppugu see ühisraha.

Tegemist on eelkõige Saksamaa ja Prantsusmaa huvides oleva ettepanekuga. Tuletagem meelde poolnalja, et prantslaste ideed Euroopa Liidus viiakse ellu sakslaste rahaga. Sakslaste raha tuleb aga peamiselt Euroopa Liidu ühisturust, millest on neil ka kõige rohkem võita. Seega kui see ühisturg hakkab kokku kukkuma, siis kelle majandus saaks kõige valusama hoobi? Sellest tulenevalt on ka nemad nüüd surumas seda ühisvõla ideed, kus aga meil, Eestil on palju kaotada. Miks? Sest seda laenu hakataks tagasi maksma tõenäoliselt järgmise Euroopa Liidu eelarveperioodi rahastusest, mis tähendaks väiksemaid otsetoetusi ka meile. See oleks aga vastuvõetamatu, et näiteks meie põllumehed, kes saavad niigi lõuna-eurooplastest ligi kaks korda vähem toetusi, peavad veelgi vähem saama.”

Jaak Madison toonitab, et Euroopa ühislaen vajab mandaati rahvahääletuselt, sest see ületab 2003. aastal Euroopa Liiduga liitumiseks antud mandaadi piire. “Meil ei ole mandaati selleks, et suuremat otsustusõigust anda Euroopa Liidu tasemele maksupoliitikas, ühise laenu võtmises, selleks on sellisel juhul vaja meile uut, värskemat mandaati.”

5 commentsOn Jaak Madison: Merkeli ja Macroni ühisvõla plaan on Eestile igas mõttes halb

 • Avatar

  Saksamaa–rahadega–(kukutati-Vene-Tsaar Nikolai 2)-….?Lenin-?

 • Avatar

  Luua aina uusi üleliidulisi fonde – ESM, EFSF, nüüd taas üks? Eesmärk, seltsimehed, eesmärk saab järjest ilmsemaks!

 • Avatar

  See plaan pole vaid Eestile haln See on halb KÕIGILE – peale nende kes pankade poolt kinni makstud.
  Igasugune võlg on saatanast ja võrdub orjandusega.

 • Avatar

  Ei ole kuulda eestis kuidas suhtuvad sellesse laenu teised Idabloki riigi, ehk keegi valgustaks nende seisukotti uueduudsed

 • Avatar
  Põrgupõhja Jürka

  Saksamaa ja Prantsusmaa ettepanekust asutada 500 miljardi eurone Euroopa taastamise fond võib saada koroonaviiruse kõige tähtsam ajalooline tagajärg. Võib isegi juhtuda, et Saksa liidukantsleri Angela Merkeli ja Prantsuse presidendi Emmanuel Macroni kokkulepet võidakse kunagi mäletada kui Euroopa Liidu Hamiltoni-momenti – samasugust sündmust, nagu oli Ameerika riigimeeste Thomas Jeffersoni ja Alexander Hamiltoni 1790. aasta kokkulepe USA riigilaenu kohta, mis aitas teha väikse keskvõimuga konföderatsioonist tõelise föderaalriigi.
  Eestis pole vaja muud kui kaks liberaalset erakonda, kesk ja oravad paneks leivad ühte kappi ja viskaks koalitsioonist välja Isamaa ja EKRE. Ratta sõnakasutus juba sihib otseselt sinna aga mida sa Vabamüürlastest ühtse euroopa ehitajatest ikka tahad.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused