Jaak Madison: uuteks sanktsioonideks enam väga võimalusi ei olegi

Maailm,
©Uued Uudised
Jaak Madison

Europarlamendi Idenditeet ja Demokraatia grupi saadik Jaak Madison (EKRE) heitis Euroopa Komisjoni presidendile Ursula von der Leyenile ette vähest konkreetsust kolmapäevases aastakõnes.

Kui von der Leyeni kõne Ukraina-temaatika, sh Ukraina-värvides riietus, oli oodatav, siis konkreetsemates küsimustes Euroopa Liidu olukorda energeetikas, julgeolekus ning välispoliitikas midagi põrutavat ei tulnud. „Energiline kõne, kus esines väga enesekindlalt, aga sisuliselt midagi väga põrutavat ei olnud,“ rääkis Madison Strasbourgis Postimehele.

„Me eeldame seda, et Euroopa Liit suudaks operatiivselt reageerida olemasolevale kriisile – inflatsioon Lääne-Euroopas on üheksa ning Eestis 25 protsenti ehk enneolematult suur,“ lausus Madison ja märkis, et ainuke konkreetne asi selles kõnes oli see, et üritati rakendada eraldi maksumäära elektritootjate suurtele kasumitele.

Veel lisas ta, et uuteks sanktsioonideks Euroopa Liidul enam väga võimalusi ei olegi.

 

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused