Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Jaak Madison: viisavabadus Türgiga on mõeldamatu

-
20.04.2016
Jaak-Madison

Türgi peaminister Ahmet Davutoğlu hoiatas esmaspäeval Euroopa Liitu, et see täidaks juuniks lubaduse anda Türgile viisavabadus Schengeni ruumi kuuluvate riikidega, öeldes, et vastasel juhul ei täida Ankara omapoolseid kohustusi rändekriisi lahendamise leppe osas.

Strasbourgis Davutoğlu ettekannet kuulanud Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) Eesti delegatsiooni liige Jaak Madison ütles, et Türgi peaminister paistis silma ülima enesekindluse ja rea nõudmistega.
„Kuidas me saame rääkida Türgist kui Euroopa partnerist, kui suhte aluseks on vaid väljapressimised ja nõudmised?“ küsib Madison.

“On mõeldamatu anda viisavabadus Türgile, kus elab üle 70 miljoni moslemi ning kuhu süstemaatiliselt lastakse sisse migrante Lähis-Idast. Praegu on näha, et mitmed EL-i riigid selle ka vetostavad, näiteks Prantsusma, Austria, Ungari, Tšehhi, Poola ja loodetavasti ka Eesti.”

Kuna visavabadust Türgiga ei tule, siis on rändkriisi lahendamise pakett juba eos surnud, hindab Madison. „Koos paketiga sai Türgi Euroopa Liidult kolm miljardit eurot, millest 2,8 miljonit maksab kinni Eesti. Euroopa Liidu asjade komisjonis oli ainsana selle rahaeraldise vastu Konservatiivne Rahvaerakond.“