Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Jalgpall on poliitika: Allianz Arena tahab kohtumiseks Ungariga värvuda vikerkaarevärvidesse

-
21.06.2021
Allianz Arena
© Scanpix

Unustage põlvitamine, ärge rääkige, et spordil ja poliitikal pole midagi ühist, patroneerivad saklased teevad kõik vikerkaarevärvides selgeks: nüüd tahab München Allianz Arenat vikerkaarevärvidega kattes näidata oma toetust LGBT liikumisele, pärast seda, kui möödunud nädalal võttis Ungari parlament vastu uue homoseksuaalsuse propageerimist keelustava seaduse.

Saksamaa võõrustab kolmapäeval jalgpalli EMi F-alagrupi raames Ungarit. Müncheni linnavolinikud võtsid kohtumise eel vastu otsuse, et kavatsevad seksuaalsete vähemuste toetuseks staadioni ümber ehtida.

„München toetab mitmekesisust, tolerantsust ja siirast võrdsust nii spordis kui ka ühiskonnas laiemalt,“ vahendab Deutsche Welle volinike avalduse sisu.

„Saksamaa ja Ungari vahelises kohtumises soovime edasi anda visuaalse sõnumi Ungari LGBT kogukonna toetuseks, kes on pidanud kannatama hiljutiste seadusmuudatuste tõttu.“

Kuigi ametlikku otsust veel pole, siis pühapäeval andis plaanile oma heakskiidus Müncheni linnapea Dieter Reiter, kes lubas, et kirjutab UEFA-le, et saada selleks luba.

„Sellises olukorras, vahetult pärast seadusandluse muutmist, on rahvuskoondise mäng Ungari vastu suurepäraseks platvormiks. See annab meile võimaluse edastada sõnumit, et München toetab tolerantset ühiskonda. Sport ja jalgpall seisavad samade väärtuste eest,“ lõpetavad volinikud oma seisukoha.

Ungari parlament võttis neljapäeval vastu seaduse, mis keelab homoseksuaalsuse propageerimise alaealistele. Seadus võeti peaminister Viktor Orbáni Fideszi partei enamusega parlamendis vastu 157 poolt- ja ühe vastuhäälega. Opositsioon, välja arvatud rahvusliku Jobbiku saadikud, boikoteeris hääletust. Ungari LGBTQ kogukond näeb selles oma õiguste mahasurumist. Kriitikud juhivad tähelepanu, et seadus, mis keelab LGBTQ-gruppide haridusprogrammid ja reklaami, piirab nii väljendusvabadust kui ka laste õigusi. Veel ei ole teada, missugused karistused on seadusest üleastujatele mõeldud.

Allikas: AFP/BNS