Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Jalgpalli MM-iks valmistuv Katar blokeeris vikerkaarevärvilised “uusväärtused”

-
21.12.2021
Vasakliberaalid asusid ründama jalgpalli MM-iks valmistuvat Katari. Pilt on illustratiivne.
© Scanpix

Kataris, mis võõrustab tuleval aastal jalgpalli maailmameistrivõistlusi, konfiskeeriti laste mänguasjade seeria, mida peeti vikerkaarevärvide tõttu islami väärtustele vastu käivaks.

Emiraadi kaubandus- ja tööstusministeerium ei toonud oma etteheiteid vikerkaarevärvidele täpselt välja, kuid osa lelude värvikava oli LGBTQ lipule väga sarnane.

Ehkki kohalikud võimud on kinnitanud, et tuleva aasta MM-ile on kõik teretulnud, on homoseksuaalsus riigis endiselt ebaseaduslik.

Kaubandus- ja tööstusministeerium “viis läbi inspektsioonikampaania mitmes jaepoes Katari eri piirkondades”, teatati Twitteris.

Kampaania tulemusel “konfiskeeriti laste lelud, mis kandsid islamiväärtusele vastu käivaid loosungeid”.

Säutsule oli lisatud ka pilt stressipallidest ja teistest vikerkaarevärvi leludest.

“Ministeerium ärgitab kodanikke ja elanikke andma teada mis tahes toodetest, mis kannavad logosid või kujundusi, mis on meie traditsioonidele vastupidised,” öeldi teises avalduses, mille edastas uudisteagentuur QNA.

Katari inimõiguste olukord on tähelepanu all olnud alates sellest, kui riik valiti 2010. aastal 2022. aasta jalgpalli MM-i võõrustajaks. Erilist tähelepanu on lisaks LGBTQ õigustele äratanud võistluse tarvis taristut ehitavate võõrtööliste elujärg.

Nii põrkavad järjekordses riigis kokku traditsioonilised ja nn uusväärtused, viimased neist üritavad ennast kehtestada läbi spordivõistluste. Kui LGBT avaldab survet spordipeole, siis on ilmselt ka vikerkaarevärvilised mänguasjad selle üks osa. Võõrtööliste staatus aga on riigis kindlate reeglitega paika pandud ja nad ongi ainult võõrsilt toodud töölised, kellele ei laiene kodanikuõigused.

Ilmselt üritavad vasakliberaalid Katarit veelgi rohkem santažeerida, kasutades vajadusel selleks ka boikotiähvardust, kui “uusväärtusi” sisse ei lubata. (AFP-BNS-UU)