Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Järgmised 12 immigranti jõuavad tuleval nädalal Eestisse

-
22.04.2016
Men dance at a makeshift camp for migrants and refugees at the Greek-Macedonian border near the village of Idomeni

Järgmisel nädalal jõuavad Kreekast Eestisse järgmised 12 Euroopa rändekava alusel ümber paigutatavat sõjapõgenikku.

Järgmisel nädalal Eestisse jõudva 12 põgeniku seas on kaks perekonda Süüriast, üks perekond Iraagist ja üks mees Jeemenist, teatas BNS-ile siseministeerium.

Viieliikmelises Süüria peres on kolm eelkooliealist last. Pereisa on õppinud automehaanikuks, naine on töötanud meditsiinivaldkonnas. Kolmeliikmelise Süüria perekonna laps on kooliealine. Nii naine kui mees räägivad inglise keelt ja on õppinud kõrgkoolis, kuid ei lõpetanud seda. Naine on vabatahtlikuna töötanud õpetajana ja mees pidas kauplust. Ka Jeemenist pärit mees räägib inglise keelt ja on ülikoolis õppinud. Ta on töötanud kodanikuühenduses koordinaatorina. Kolmeliikmelise Iraagi pere laps on kooliealine. Pereisa on elektrik.

Ministeeriumi pressiesindaja kinnitas, et politsei- ja piirivalveameti, kaitsepolitsei ning sotsiaalministeeriumi töötajad on kõigi põgenikega läbi viinud intervjuud ning Eesti on andnud omapoolse kinnituse nende inimeste vastuvõtmiseks.

“Praeguseks on ümberpaigutatavad inimesed kinnitanud ka oma soovi Eestisse elama asuda ja viimase etapina tehakse neile tervisekontroll ja korraldatakse transport Eestisse,” sõnas siseministeeriumi korrakaitse- ja migratsioonipoliitika asekantsler Raivo Küüt.

Sotsiaalministeeriumi sotsiaalala asekantsleri Rait Kuuse sõnul asuvad 12 inimest elama Tallinnasse, Tartusse ja Haapsallu. Sotsiaalministeerium on nende omavalitsustega inimeste vastuvõtmise läbi rääkinud.

“Märtsikuus Eestisse saabunud seitsme inimese vastuvõtmine ja nende esimene kuu Eestis on läinud igati rahulikult ja plaanipäraselt. Kõige olulisem ongi anda keerulistest oludest saabunud inimestele võimalus oma uue eluga rahulikult kohaneda ja pakkuda neile selles tuge. Samuti loodame, et nad leiavad endale peatselt ka töökoha – oskused tööturul hakkamasaamiseks on neil ju olemas,” ütles Kuuse.

Eesti on rändekava raames seni vastu võtnud seitse inimest Kreekast.

Märtsis esitas Kreeka Eestile 15 inimese toimikud. Üks kolmeliikmeline perekond loobus ümberpaigutamisest. Aprillis esitas Kreeka Eestile veel 15 inimese toimikud.

Euroopa Liidu liikmesriigid on rändekava raames 20. aprilli seisuga ümber paigutanud 1195 inimest, neist 646 Kreekast ja 549 Itaaliast.

UU

Fotol Lähis-Ida immigrandid Kreeka-Makedoonia piiril tantsuhoos. (Allikas: Reuters)