Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

JÄRJEKORDNE TERRORIRÜNNAK: Sõiduk rammis Londoni mošee lähedal jalakäijaid

-
19.06.2017
News

Londoni põhjaosa mošee lähedal sõitis kaubik ööl vastu esmaspäeva inimeste sekka, surma sai üks ja vigastada kaheksa inimest.

Politsei kutsuti sündmuskohale Seven Sisters Roadil 20 minutit pärast südaööd. Sündmusele reageeris ka Londoni kiirabi, kes on toimetanud vigastatud haiglatesse.

 

Seven Sisters Roadi lähedal asuv ja kunagi radikaalsete islamistide keskuseks olnud kurikuulus mošee on uute juhtidega täielikult muutunud.

Selle endine imaam Abu Hamza mõisteti 2015. aastal New Yorgis terrorismis süüdistatuna eluks ajaks vangi.

Ta jutlustas Finsbury Parki mošees 1997. -2003. aastani, enne kui ta vaenu õhutamise eest vangistati ning hiljem Ühendriikidele välja anti.

Hoolimata juhtkonnamuutusest ja uuest fookusest kogukonnasuhetele, on mošee Pariisi 2015. aasta terrorirünnakute järel saanud hulga ähvarduskirju.

Suurbritannias on terroriohu tase tõstetud astmele “tõsine” (ingl “severe“), mis tähendab, et rünnak on väga tõenäoline.

Juuni algul sõitis kolm meest kesklinnas London Bridge’i ja Borough Marketi piirkonnas kaubikuga rahva sekka ja asus seejärel tänaval viibivaid inimesi pussitama. Politsei reageeris kiiresti, kuid sellest hoolimata sai surma kaheksa ja vigastada üle 40 inimese. Ründajad lasti maha.

Rünnaku võttis omaks äärmusrühmitus Islamiriik.

BNS

Foto: AFP