Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Joe Bideni administratsiooni pandeemiaekspert Anthony Fauci on seotud nn superviiruste aretamisega Hiinas

-
07.08.2022
Koroonatest

Möödunud nädalal toimus Ameerika Ühendriikide kongressis esmakordselt ärakuulamine nn mõju võimendamise uuringute (gain-of-funtion research) teemal, mille käigus selgus, et Ameerika maksumaksjate raha kasutati vastuoluliste ja viirust võimendavate uuringute läbiviimiseks. Ilmnenud väited viitavad, et just laborikatsed viisid COVID-19 viiruse ja pandeemia tekkeni. Nimetatud tüüpi uuringute rahastamine peatati USAs ametlikult 2015. aastal, ehkki hiljem otsust veidi leevendati.

 

Ärakuulamist juhatas vabariiklasest senaator Paul Rand, samas ei ilmunud kohale mitte ühtegi demokraatliku partei senaatorit. Ärakuulamisel keskenduti föderaalsetele investeeringutele, mille kaudu toetati maksumaksja rahaga patogeenidega manipuleerimist sisaldavate (nt viiruse nakatavamaks ja fataalsemaks muutmist) uuringute läbiviimist, kirjutab Townhall.

Tegemist on esimese sellise ärakuulamisega ja Pauli sõnul kulus kongressi demokraatide nõusse saamiseks terve aasta. Paul nõudis ühtlasi tugevamat järelevalvet valitsuse tegevusele ja sellele, kuidas kasutatakse USA maksumaksja raha ohtlike viirustega eksperimenteerimiseks.

Enne ärakuulamist lubas Paul, et uurimisega jõutakse jälile COVID-19 päritolule, viidates ühtlasi, et juba praegu leidub piisavalt tõendeid, mis kinnitavad, et viirus on pärit Wuhani laborist. Paul on ka teravalt kritiseerinud USA riikliku allergia- ja nakkushaiguste instituudi direktori dr Anthony Fauci tegevust pandeemia käigus, samuti teadlasi, kes tegelevad nn superviiruste aretamisega laborites, eriti Ameerika pinnal.

Ärakuulamisel kinnitas Pauli väiteid farmaatsiaettevõtte Atossa Therapeutics tegevjuht dr Steven Quay, kelle sõnul puuduvad tõendid, nagu oleks viirus saanud alguse turult ja oleks looduslik. „Kõik tõendid näitavad, et tegemist laboratoorselt aretatud viirusega.“ Ta lisas, et tema arvates oli tegemist viiruse tahtliku lekitamisega ja et viirusel on sünteetilise bioloogia tunnuseid, s.t viiteid nn mõju võimendamise uuringutele, mida sageli seostatakse ka biorelvade välja töötamisega.

Massachusettsi tehnoloogiainstituudi uurimislabori MIT Media Lab teadlane Kevin M. Esvelt spekuleeris võimaliku eesmärgi üle: globaalsete jõudude plaan kasutada pandeemiat tekitavaid viirusi biorelvana oma poliitiliste oponentide vastu. „Probleem on selles, et me oleme harjunud mõtlema pandeemiatest kui tervise ja ohutusega seotud teemadest, mistõttu ei ole pööratud tähelepanu viiruste tuvastamisega seotud riikliku julgeoleku probleemidele ja sellele, et viiruseid võidakse lekitada tahtlikult miljonite inimeste tapmiseks,“ ütles Esvelt.

Quay mainis ka, et 2019. aastal tegid hiinlased katseid Nipah viirusega, mis on 60 protsendil juhtudest surmav. Ta hoiatas, et modifitseeritud Nipah viiruse valla pääsemisel „paistaks COVID-19 lihtsa jalutuskäiguna pargis“. Meenutame, et COVID-19 on 1% surmav.

2021. aasta oktoobris kongressi poolt korraldatud järelepärimisel kinnitasid Fauci ja USA terviseameti (NIH) direktor Francis Collins, et Ameerika ei ole rahastanud mõju võimendamise uuringuid Wuhanis. Rutgersi ülikooli Waksmani mikrobioloogia instituudi laboratooriumi direktor aga väitis ärakuulamise komisjonile saadetud kirjas, et terviseameti ametnikud, eriti Fauci, valetasid kongressile, ajakirjandusele ja avalikkusele täiesti teadlikult ja jultunult. „Ma ei mõista, milleks neid avaldusi tehti, sest tegemist ilmselge valega.“

Möödunud aastal tuli ilmseks Fauci kirjavahetus, millest ilmnes, et juba 2020. aasta jaanuari lõpus teavitas üks terviseameti ametnik Bideni administratsiooni võimalusest, et koroonaviirus on toodetud laboris.

Lisaks toetas USA valitsus näiteks aastatel 2014-2019 ligi 600 000 dollariga MTÜd EcoHealth Alliance’i, mis kasutas rahastust koroonaviiruse uuringute läbiviimiseks Wuhanis. Mitmed spetsialistid on nimetanud EcoHealth Alliance’i uuringuid mõju võimendavateks uuringuteks.