Junckeri jutupunktid ülistavad Brüsseli keskvõimu kasvu liikmesriikide üle

Maailm,
- Updated
CDU Holds Federal Party Congress…BERLIN, GERMANY – APRIL 05: The former Prime Minister of Luxembourg Jean-Claude Juncker speaks at the CDU federal congress on April 5, 2014 in Berlin, Germany. The CDU, which is the majority partner in a coalition government with the German Social Democrat, is meeting to agree on its policy course ahead of European Parliament elections scheduled for May. (Photo by Axel Schmidt/Getty Images)

Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker ütles tänases 13.09 aastakõnes olukorrast Euroopa Liidus, et käes on aeg ehitada tugevam Euroopa.

“Eelmisel aastal samal ajal ei olnud meie liit heas seisus. Meil oli valida, kas koonduda positiivse agenda ümber või jääda igaüks omapäi tegutsema,” ütles Juncker Strasbourg´is Euroopa Parlamendi plenaaristungil.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ta kiitis EL senist asüülipoliiitikat, nahutas Visegradi blokki ja õhutas aina uusi pagulasmasse vastu võtma. Juncker ütles Strasbourg´is Euroopa Parlamendi plenaaristungil peetud kõnes olukorrast Euroopa Liidus, et Euroopa on ja jääb solidaarsuse kontinendiks. “Kuigi mitte kõik liikmesriigid pole näidanud piisavat solidaarsust, on Euroopa tervikuna seda näidanud, andes mullu asüüli 720 000-le põgenikule. Seda on rohkem kui Austraalia, USA ja Kanada kokku.” Juncker kutsus Euroopa Liitu avama legaalseid rändeteid, sest ainult niiviisi on võimalik peatada ebaseaduslikku rännet. “Euroopa on vananemas ja see on teine põhjus, miks vajame seaduslikke rändeteid.”

Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker kutsus kolmapäeval looma Euroopa Liidu rahandusministri ametikohta. “Me vajame Euroopa majandus- ja rahandusministrit,” ütles Juncker Strasbourg´is Euroopa Parlamendile iga-aastases kõnes olukorrast EL-is, täpsustades, et ettepaneku eesmärk ei ole lihtsalt uue ametikoha loomine, vaid tõhususe suurendamine.

Luksemburgi ekspeaministri sõnul ühendaks EL-i rahandus- ja majandusministri ametikoht Euroopa Komisjoni voliniku ja eurotsooni rahandusministreid koondava eurogrupi juhi ameteid.

Juncker lükkas tagasi Prantsuse presidendi Emmanuel Macroni idee luua eurotsoonile eraldi parlament. “Eurotsoonil juba on üks parlament, see olete teie,”  ütles ta europarlamendi saadikutele.

Euroopa Komisjoni president nõudis EL-ilt ka kiiremat tegutsemist maksude küsimuses, tehes ettepaneku võtta EL-i tasandi maksualased otsused vastu liikmesriikide ühehäälsuse asemel kvalifitseeritud häälteenamusega. Juncker lubas teha ettepaneku kujunda eurotsooni abifond Euroopa Stabiilsusmehhanism ümber täieõiguslikuks Euroopa Valuutafondiks.

Vaatmata suurele sümpaatiale islami ja pagulaste vastu, ei andnud Junker, aga erilisi EL-ga liitumislootusi Türgile. “Liitumisläbirääkimistel on meie prioriteedid õigusriik, õiglus ja põhiväärtused, mis välistab Türgi liitumise lähitulevikus. Türgi on Euroopa Liidust pikkade sammudega eemaldunud,” ütles Juncker Strasbourg´is aastakõnes Euroopa Parlamendile.

Ta noomis liikmesriike, kes ei täida Brüsseli direktiive ja Euroopa kohtu otsuseid. “Meie liikmesriigid on andnud Euroopa Liidu kohtule võimu langetada lõppastme kohtuotsuseid. See tähendab, et neid tuleb ka täita. Suutmatus seda teha tähendab meie kodanikelt varastamist,” lausus ta.

Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker ütles, et Euroopa Liit peab 2025. aastaks looma toimiva kaitseliidu.

Tema sõnul on Euroopa kaitsefondi loomine Euroopa Komisjoni päevakorras ning käib alalise süvendatud kaitsekoostöö (PESCO) käivitamise protsess.

Junckeri hinnangul peab EL langetama mõned välispoliitilised otsused ühehäälsuse asemel kvalifitseeritud häälteenamusega ning sellist võimalust näevad ette kehtivad lepingud.

Terrorismi vallas soovib Juncker EL-ilt kiiremat tegutsemist terrorismiohtude vastu. “Teen ettepaneku luua Euroopa juurdlusamet, mis tagab andmete automaatse vahetamise,” lausus Komisjoni president ja lisas, et piiriüleste terrorikuritegude puhul peaks uurimist juhtima Euroopa prokurör.

BNS

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused