Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Jüri Toomepuu: kurb näide sellest, kuidas moraalilage tuima mõistusega riigijuht hävitab riiki

-
11.05.2023
Üks skeemidest.
© Scanpix

Bideni perekond, püüdes varjata rahaallikaid, sai välisriikidest palju miljoneid.

USA esindajatekoja järelevalvekomitee esimees James Comer, kes on uurinud Bideni perekonna “mõjutus- ja äriskeeme”, avaldas enne oma 10. mai pressikonverentsi memorandumi, mis näitab, et Bideni perekond ja selle äripartnerid moodustasid ajal, kui Joe Biden oli  asepresident, rohkem kui 20 ettevõtet, enamik neist piiratud vastutusega äriühingud, millede kaudu nad said välisriikide kodanikelt rohkem kui 10 miljonit dollarit.

Järelvalvekomitee on oma uurimise käigus esitanud kohtukutse neljale erinevale pangale ja saanud vastuseks “tuhandeid dokumente”. Need kohtukutsed olid “kohandatud konkreetsetele isikutele ja ettevõtetele, kes tegelesid äritegevusega Bideni pereliikmete ja nende äripartneritega”, teatas Comer.

“Mõnel juhul said Bideni kaastöötajad oma pangakontodele märkimisväärseid hoiuseid välismaistest allikatest ja kandsid seejärel väiksemad täiendavad maksed Bideni pere pangakontodele. Need keerulised ja pealtnäha ebavajalikud finantstehingud näivad olevat kooskõlastatud jõupingutus, et varjata välisfirmadelt saadud allikat ja kogusummat.”

Bideni perekond võib olla kogunud raha välisriikide kodanikelt, kes üritavad USA poliitikat mõjutada. Comer teatas, et Hunter Biden sai oma kaaslase Rob Walkeri kaudu rohkem kui miljon dollarit välisettevõttelt, mida väidetavalt kontrollib Gabriel Popoviciu, kelle suhtes on algatatud kriminaaluurimine ja süüdistus korruptsiooni eest Rumeenias. Tollane asepresident Biden kohtus Rumeenia juhtidega 2014. ja 2015. aastal “seoses korruptsiooniga riigis”.

Täpsemalt Hiina osas osutab Comeri memo kahele inimesele – Ye Jianmingile ja Gongwen Dongile – ning hoiatas, et konkreetne kommunistliku Hiina äritegevus kujutab endast “potentsiaalset ohtu Ameerika riiklikule julgeolekule”. Mõlemad inimesed olid seotud Hunter Bideni ühisettevõttega Hiina energiaettevõttega CEFC.

Memos öeldi, et teil on “tihedad sidemed Hiina kommunistliku partei kõrgeimate tasanditega ja ta oli väidetavalt Rahvavabastusarmee rahvusvahelise teavitusharu peasekretäri asetäitja”. Hiljem pidas Hiina Kommunistlik Partei Ye kinni 2018. aastal.

“Bidenid said oma Hiina partnerlusest miljoneid dollareid,” öeldi memos. “Kui hiinlased teid kinni pidasid, üritas Hunter Biden seejärel suhtest distantseeruda, väites, et CEFC pole talle kunagi maksnud. See oli vale.”

Memorandumis öeldi, et Hunteri ettevõte Hudson West V sai Yelt 24 miljoni dollari suuruse maksekorralduse. CEFC suunas hiljem 100 000 dollarit Hunter’s Owasco, P.C.-le.

Senati 2020. aasta aruandes öeldi, et 8. augustil 2017 kandis CEFC ligi 5 miljonit dollarit Hudson West III pangakontole, ettevõttele, mille Hunter Biden avas koos Hiina partneritega.

Fox News uudiste portaal teatas juba 2020. aastal, et Hunter Biden oli palunud teha võtmed oma uutele “kontorikaaslastele”, loetledes oma isa Jill Bideni ja onu Jim Bideni ruumi jaoks, mida ta kavatses Hiina kommunistliku partei liikme Gongweniga jagada.

“Bideni perekonna ja kaastöötajate tegevus koostöös Hiina kodanike ja nende ettevõtetega näib olevat katse tegeleda finantspettusega,” öeldi memorandumis, lisades, et “mitu Bideni pereliiget said hiinlastelt raha pärast seda, kui see läbis Robinson Walker, LLC konto. Lisaks sai Hunter Biden Hiina kontrolli all olevalt üksuselt raha otse oma ettevõtte kontole.”

Ameerika Ühendriikide president Joe Biden on kurb näide sellest kuidas üks moraalilage, tuima mõistusega riigijuht võib viia suure ja võimsa riigi paari aastaga hävinguteele.

See algas Bideni Afganistani katastroofiga ja USA energia sõltumatuse hävitamisega, millele järgnes majandust laastav inflatsioon ja inimeste elatustaseme langus. USA-Mehhiko piiri avamise tagajärjel on sisenenud USAsse ebaseaduslikult peaaegu 5 miljonit inimest. See on rikastanud miljardite dollarite ulatuses Mehhiko inimkaubanduse ja narkootikute smugeldamisega tegelevaid kuritegelikke kartelle. USAsse smugeldatud fetanüüli tagajärjel sureb umbes 100 000 ameeriklast aastas  ja American Federation for Tax Reform (FAIR) arvestas et see on maksma läinud vähemalt 150.7 miljardit dollarit.

Jüri Toomepuu