Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Jüri Toomepuu: veelgi häid uudiseid Washingtonist Bidenite kohta

15.09.2023
Lisaks Joe Bideni tagandamisele võib kinni minna ka tema poeg Hunter Biden.
© Scanpix

Teisipäeval, 12. septembril teatas USA Esindajatekoja spiiker Kevin McCarthy, et Esindajatekoda algatab ametliku süüdistusuurimise USA korruptiivse president Joe Bideni kohta.

Neljapäeval, 14. septembril, esitati president Bideni narkomaanist ja kurjategijast pojale Hunter Bidenile tulirelvaga seotud süüdistused ja teda võib kohtudokumentide kohaselt oodata kuni 25-aastane vanglakaristus.

Hunter Biden seisab silmitsi kolme kriminaalse süüdistusega, sealhulgas valeandmete esitamisega tulirelva ostmisel. Sellega kaasneb maksimaalselt kuni 10-aastane vanglakaristus, 250 000 dollari suurune trahv ja kolm aastat kohtulikku järelevalvet.

Teine süüdistus seisneb valeväites, seotud teabega, mida föderaalne tulirelvade litsentseeritud edasimüüja peab säilitama. Selle eest on maksimaalne karistus kuni viis aastat vangistust, 250,000 dollari suurune trahvi ja kolm aastat kohtulikku järelevalvet.

Kolmas süüdistus, tulirelva omamine isiku poolt, kes on kontrollitava aine ebaseaduslik kasutaja või sellest sõltuvuses (st narkomaan), võib  kanda kuni 10-aastase vanglakaristuse, 250 000 dollari suuruse trahvi ja kolm aastat kohtulikku järelevalvet.

See, et süüdistused esitas eriprokurör David Weiss, kes oli  president Bideni justiitsministri Merrick Garlandi poolt ametisse määratud, on eriti huvitav. Varem oli David Weiss Delaware osariigis asuva prokurörina esitanud kohtule koos Hunter Bideni kaitseadvokaatidega kokkuleppe, mis oleks Hunteri päästnud vangla karistusest, kui ta oleks end süüdi tunnistanud relvaga seotud kuritegudest ja föderaalse tulumaksu tahtlikus maksmata jätmises. Too kokkulepe esitati  kohtule kinnitamiseks, aga kuigi ka kohtunik, nagu kõik teised asjaosalised, oli demokraat, polnud ta nõus seda kummalist kokkulepet kinnitama.

Hunteri advokaat, nagu võis arvata, süüdistab nüüd oma avalduses Fox News uudisteagentuurile vabariiklasi — “MAGA (President Trumpi loosung Make America Great Again -Teeme Ameerika Jälle Võimsaks) vabariiklaste sobimatut ja erakondlikku sekkumist sellesse protsessi”.

Jüri Toomepuu