Justine Damondi lugu meenutades: valge naise tapmine mustanahalise politseiniku poolt ei vallandanud rüüstamisi

Maailm,
©AFP/Scanpix
Need inimesed leinasid, mitte ei märatsenud.

Ameerika Ühendriikides praegu toimuvate mässud taustal tasuks meenutada ka juhtumit, kus mustanahaline politseinik laskis maha valge Austraaliast pärit naise. Minnesota politseinik Mohamed Noor tulistas Justine Ruszczyk Damondit, kui too lähenes Noori politseiautole, et raporteerida võimalikust vägistamisest.

Justine oli 15. juulil 2017 õhtul üksi kodus, kui kuulis tänavalt naise appihüüet. Ta helistas hädaabinumbril 911 ja kui Noor ning tema paariline ohvitser Matthew Harrity kohale jõudsid, lähenes Justine pimedal tänaval politseiautole paljajalu ja pidžaamas. Kui ta juhiaknani jõudis kohutas ta oma ilmumisega politseinikke. Noor tulistas läbi akna naise poole ja kuul tabas naist surmavalt kõhtu. Noor on oma tegu kahetsenud ja põhjendanud seda politseinike vastu suunatud vägivalla ja varitsemistega, mis on muutnud politseinikud eriti ettevaatlikuks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Noor mõisteti kolmanda astme mõrva eest 12,5 aastaks vangi, kuid ta on otsuse edasikaevanud.

Noor on esimene Minnesota politseinik, kes töökohustuste ajal tulistamises süüdi on mõistetud. Mõned Somaalia-Ameerika kogukonna liikmed (ka Noor on päritolult somaallane) on väitnud, et mustanahalist politseinikku koheldakse valge tapmise eest teisiti, kui valget politseinikku mustanahalise tapmise eest. Kohtumaja ees meelt avaldades kandsid nad plakateid kirjaga: „NOOR: identiteedipoliitika ohver“ ja „Ei topeltstandarditele“.

Ei meenu siiski, et Justine Ruszczyk Damondi tapmisele oleksid järgnenud üle-Ameerikalised mässud ja rüüstamised. Seega, võib praegu toimuva taustal vaid nõustuda – ei topeltstandarditele!

Allikad: BBC, The Canberra Times

3 commentsOn Justine Damondi lugu meenutades: valge naise tapmine mustanahalise politseiniku poolt ei vallandanud rüüstamisi

 • Avatar

  Siin on sulle natuke statistikat Troll: https://www.upload.ee/image/11829120/BLM.jpg

 • Avatar

  Vahe on tohutu, kas ajukääbikust ahv aafrika juurdega või valge homo sapiens. Nüüd olen muidugi rassist, ok, ju siis olen, võin veel ka russofoob olla.

 • Avatar

  Oh jeerum, “aga siis kui” elik “whataboutism”. Te pole asja tuumast aru saanud, veel vähem viitsite te uurida, mis taust reaalselt on.
  USAs politsei tapetutest umbes 70% on mustad, kellest umbes kolmandik on relvastamata. Te toote ühe valge inimese keissi välja + see laskja on süüdi mõistetud. Äkki toote veel 10 keissi välja? See ühe keissi välja toomine, ei näita süstemaatilisust ega mustrit, mis võiks olla. Sürr leht olete, ma ei tea, miks ma siin käin, aga noh, hea on vaadata, kuidas küünilised ja kitsa silmaringiga inimesed omast arust “ajakirjandust” teevad 🙂

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused