Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Justine Damondi lugu meenutades: valge naise tapmine mustanahalise politseiniku poolt ei vallandanud rüüstamisi

-
04.06.2020
Need inimesed leinasid, mitte ei märatsenud.
© AFP/Scanpix

Ameerika Ühendriikides praegu toimuvate mässud taustal tasuks meenutada ka juhtumit, kus mustanahaline politseinik laskis maha valge Austraaliast pärit naise. Minnesota politseinik Mohamed Noor tulistas Justine Ruszczyk Damondit, kui too lähenes Noori politseiautole, et raporteerida võimalikust vägistamisest.

Justine oli 15. juulil 2017 õhtul üksi kodus, kui kuulis tänavalt naise appihüüet. Ta helistas hädaabinumbril 911 ja kui Noor ning tema paariline ohvitser Matthew Harrity kohale jõudsid, lähenes Justine pimedal tänaval politseiautole paljajalu ja pidžaamas. Kui ta juhiaknani jõudis kohutas ta oma ilmumisega politseinikke. Noor tulistas läbi akna naise poole ja kuul tabas naist surmavalt kõhtu. Noor on oma tegu kahetsenud ja põhjendanud seda politseinike vastu suunatud vägivalla ja varitsemistega, mis on muutnud politseinikud eriti ettevaatlikuks.

Noor mõisteti kolmanda astme mõrva eest 12,5 aastaks vangi, kuid ta on otsuse edasikaevanud.

Noor on esimene Minnesota politseinik, kes töökohustuste ajal tulistamises süüdi on mõistetud. Mõned Somaalia-Ameerika kogukonna liikmed (ka Noor on päritolult somaallane) on väitnud, et mustanahalist politseinikku koheldakse valge tapmise eest teisiti, kui valget politseinikku mustanahalise tapmise eest. Kohtumaja ees meelt avaldades kandsid nad plakateid kirjaga: „NOOR: identiteedipoliitika ohver“ ja „Ei topeltstandarditele“.

Ei meenu siiski, et Justine Ruszczyk Damondi tapmisele oleksid järgnenud üle-Ameerikalised mässud ja rüüstamised. Seega, võib praegu toimuva taustal vaid nõustuda – ei topeltstandarditele!

Allikad: BBC, The Canberra Times