Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kaja Kallas solvas Hollandi peaministrit ja see ei jäänud märkamata

-
22.11.2023
Kaja Kallas ja Mark Rutte
© Scanpix

Kuigi Kaja Kallas üritab kodus välja näidata, et ta on välismaal kõva tegija, siis tegelikkus muidugi nii ei ole. Kas liigsest enesekindlusest või lihtsalt rumalusest teeb ta vigu ja need ei jää märkamata. Viimati solvas ta Hollandi peaministrit ja sellele viitasid ka Kallase erakonnakaaslased Euroopa Parlamendis Urmas Paet ja Andrus Ansip. Siinkohal meenub, milline hädakisa käis Kallase kambal EKRE suunal niinimetatud mõne liitlase “solvamise” suhtes.

Reformierakonna eurosaadikutelt küsiti arvamust Kaja Kallase vastuse kohta Washingtonis toimunud Politico kaitsekonverentsil. „Et Kaja Kallas osutuks valituks, oleks vaja ka Hollandi toetust, aga pärast sellist solvangut Mark Rutte aadressil, on seda suhteliselt raske saada,“ ütles Ansip.

Kaja Kallas rääkis kõnesolevas intervjuus järgmise anekdoodi: „Arvatakse, et järgmine NATO peasekretär võiks tulla mõnest uuemast liikmesriigist. Samuti riigist, mis kulutab kaitsele vähemalt 2% SKP-st. Oleks ka kena, kui ta oleks naine. Seega on loogiline, et selleks peaks saama Mark Rutte.“

„On neid, kellele see torkas silma ja kes on öelnud, et oleks võinud personaalseks minemata jätta,“ märkis Urmas Paet.

Solvanguid on teisigi. „Ta oleks pidanud vabandama selle eest, et ta ei rääkinud tõtt,“ ütles ekspeaminister Andrus Ansip Delfi rubriigile „Tagatuba“ viitega Kallase esimestele kommentaaridele idavedude skandaaliga seoses. „Ta peaks vabandama ka vabariigi presidendi ja president Kersti Kaljulaidi vääritu ründamise eest. Veel kenam oleks, kui perekond maksaks 75-aastasele Valdar Parvele 1500 eurot tagasi,“ lausus Ansip.

 

Allikas: Delfi