Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kaja Kallase skandaali peavad välismaal häbenema nii riigipea kui meie diplomaadid

-
11.09.2023
Kaja Kallas ja Alar Karis
© Presidendi kantselei

Kuigi Kaja Kallas raiub nüri järjekindlusega, et ta on saanud tohutult toetusavaldusi välismaalt ning püüab maalida pilti, et välismaal pole tema Venemaaga seotud pereäri mingit tähelepanu pälvinud, siis tegelikult on asjad muidugi vastupidi.

Lisaks arvukatele artiklitele maailma erinevates mõjukates ja vähemmõjukates väljaannetes, on piinlikus olukorras ka meie diplomaadid ja teised Eesti esindajad.

Usaldusväärsete allikate sõnul tuleb Eesti esindajatega tuleb Kaja Kallase idaraha skandaal igal kohtumisel jutuks ning meie esindajad on kimbatuses, sest halvasti ei taha öelda, kuid hästi ka ei saa. Kõigil on piinlik.

Ka president Alar Karis ütles, et Kaja Kallase skandaal on tal välismaa kolleegidega olnud jutuaineks.

„Mul on väga palju kolleege väga erinevatest ametitest tulenevalt ja arusaadavalt ma nendega suhtlen ja räägime ka poliitikast. Ja räägime poliitikast ka sõbralike riikide ministrite või eelmiste ministritega. See on tavaline käsitlus, kuidas presidendid suhtlevad ja oma informatsiooni saavad,“ ütles ta Delfile.

Kolme mere tippkohtumist, mis toimus möödunud nädalal Rumeenias, kerkis skandaal jutuks ka riigipeade ringis. „Presidentidega ma rääkisin arusaadavalt ka, kui me kohtusime Kolme mere initsiatiivi kohtumisel. See oli esimene küsimus, mis minult küsiti, eks ma siis selgitasin, mis olukord Eestis on,“ lausus ta.

Ja mida ütles Kallas eilses intervjuus Delfile? “Meie NATO ja Euroopa Liidu liitlased on mulle saatnud toetavaid sõnumeid. Nende moraalsed standardid ei ole sealkohas, kus nad Eestis on. Nemad ei näe midagi taunimisväärset. Päriselt, mulle on saadetud palju sõnumeid. Eriti pärast seda, kui kapo tegi mu abikaasale täieliku julgeolekukontrolli, mis kahtlusi maha võtab. Tal ei ole ärisidemeid Venemaaga, ta ei ole teinud äri Venemaal. Neile sellest piisab. Teised peaministrid, kes on olnud sarnastes skandaalides, mõistavad, et see on sisepoliitiline asi.”

Ikka valetab ja paneb tuima!