Karjala Vabariigis keelduti valimisreklaame rahvuskeeltes trükkimast

Maailm,
- Updated
Karjala

Initsiatiivgrupi “Karjala keel Karjala Vabariigi ametlikuks keeleks” hinnangul on Karjala Vabariigi valimisseadused vastuolus Venemaa seadusandlusega, kirjutab finugor.ru. Septembris toimuvad Karjala Vabariigis kõigi tasemete võimurganite valimised. Viidates seadusele “Riiklikust toetusest karjala, vepsa ja soome keelele Karjala Vabariigis” soovisid aktivistid, et valimisbülletäänid trükitaks ka nendes keeltes.

Seaduse 7. peatükis on kirjas, et karjalaste, vepslaste ja soomlaste kompaktse asualal võivad valimisbülletäänidel kasutada ka vastavalt karjala, vepsa ja soome keelt. Karjala keskvalimiskomisjonist selgitati, et seda seadust tuleb vaadata koos teiste seadustega ning Vabariigi valimisseaduses on kirjas, et valimisbülletäänid trükitakse ainult vene keeles.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Seega on need seadused omavahel vastuolus ning valimisseadus ühtlasi vastuolus föderaalseadustega “Venemaa Föderatsiooni keeltest” ja “Venemaa kodanike valimisõiguse põhigarantiidest”, leiavad karjala aktivistid. Aktivistide sõnul on ametnikud sunnitud rikkuma Venemaa seadusandlust ning selle probleemi peavad kiiremas korras lahendama Karjala Vabariigi duumasaadikud ning vajalikud seadusemuudatused vastu võtma.

Karjala Vabariigis on plaanis muuta põhiseadust ametlike keelte osas. Praegu on ainuke ametlik keel vene keel. Karjala keelt tahetakse muuta ametlikuks keeleks, kuid juunis toimunud istungil ei saadud seadusemuudatusi saadikute puudumise tõttu vastu võtta.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused