Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kas New York Times korraldas infooperatsiooni Trumpi vastu?

-
06.09.2018
Donald Trump
© AFP/Scanpix

USA president Donald Trump reageeris kolmapäeval raevukalt tema valitsuse väidetava anonüümse kõrge ametniku arvamusloole päevalehes New York Times, milles kirjutati, et paljud valitsuse liikmed tegelevad aktiivselt Trumpi agenda ja tema halvimate impulsside pärssimisega.

“Reetmine?” küsis Trump Twitteris pärast pealkirja “Kuulun vastupanuleeri Trumpi valitsuse sees” (“I Am part of the Resistance Inside the Trump Administration”) kandva artikli avaldamist. President seadis küsimärgi alla selle, kas artikli kirjutanud ametnik on ka tegelikult olemas.

“Kas see niinimetatud “kõrge valitsusametnik” on tegelikult olemas või on see nurjuva New York Timesi järjekordne võltsallikas?” küsis Trump Twitteris. “Kui see selgrootu anonüümne isik peaks tõepoolest eksisteerima, peab Times rahvusliku julgeoleku kaalutlustel ta viivitamatult valitsusele üle andma!”

Ametnik väitis artiklis, et Trumpi enda personal näeb presidendis ohtu riigile, rõhutades samas, et presidendile vastu töötavad ametnikud on pühendunud vabariiklaste päevakorrale ja ei ole demokraatide poolele üle läinud. “Paljud kõrged ametnikud tema enda valitsuses töötavad püüdlikult seestpoolt osa tema päevakorra ja tema halvimate kalduvuste pärssimiseks,” kirjutas ametnik. “Ma tean, sest olen üks neist.”

“Me usume, et meie esmane kohus on töötada selle riigi hüvanguks ja president jätkab käitumist viisil, mis on kahjulik meie vabariigi tervisele,” kirjutas ta. Anonüümne ametnik kirjeldas kaherajalist presidentuuri, milles Trump ütleb üht ja tema personal teeb teadlikult midagi muud, ja tõi näiteks presidendi kalduvuse eelistada autokraate ja diktaatoreid.

Times tunnistas, et astus anonüümset arvamuslugu avaldades “harvaesineva sammu”, kuid lisas, et ametniku töökoht satuks tema isiku avaldamise korral ohtu.

President Trumpi toetab viimaste küsitluste järgi 46% vastanutest ja see on kõigi aegade kõrgeim tulemus, samas kui liberaalset Prantsuse prseidenti Macroni toetab hetkel vaid kolmandik valijaist.

AFP/BNS

SEOTUD LOOD: Trump: meie peamine vastane on ebaaus meedia

Lekkis välja demokraatide saladokument Trumpi hävitamisest