Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kas “taharrush gamea” lõpp? Suurbritannia kaalub naiste tänaval ahistamise määratlemist kuriteoks

-
21.07.2021
2016. aasta esimesel ööl korraldasid sajad Põhja-Aafrika migrandid Saksamaal Kölnis ja teistes linnades eurooplannade massikäperdamise ehk “taharrush gamea”.
© Scanpix

Selline uudis oleks kahtlemata tervitatav, kuid kardetavasti pole islamofoobia kriminaliseerinud brittide otsus suunatud mitte naisi alandavatest kultuuridest tulevate migrantide, vaid “keskealise valge mehe” vastu.

Suurbritannia kaalub naiste tänaval ahistamise muuta kuriteoks, teatas siseminister kolmapäeval, mil ÜK valitsus peaks avaldama uued ettepanekud naiste ja tüdrukute vastu suunatud vägivalla peatamiseks.

Valitsus lubas parandada seadusandlust pärast Sarah Everardi röövimist ja tapmist Londonis, mis tõi kaasa meeleavaldused naiste julgeoleku tagamise üle.

Ahistamine nagu sugestiivselt vilistamine naise suunas võib muutuda konkreetseks kuriteoks, ütles siseminister Priti Patel väljaandes The Times.

Valitsus astub samme ahistamise peatamiseks avalikus ruumis ning jätkab olemasolevas seadusandluses lünkade otsimist ning kuidas rikkumise lisamine seksuaalse ahistamise paragrahvi alla võiks sellega aidata.

“Ma olen pühendunud sellele, et tagada, et mitte ainult seadused on olemas, vaid et need toimiksid praktikas ning et naised ja tüdrukud võiksid olla kindlad, et nende muresid võetakse tõsiselt,” sõnas minister.

ÜK valitsus ja politsei on sattunud ka kriitika alla, kuna süüdimõistvad otsused vägistamises on langenud, hoolimata sellest teatanud naiste arvu kasvamisest.

Valitsuse ettepanekud näevad ette ametnike tööle määramist, kelle ülesandeks on võidelda naistevastase vägivalla vastu, sealjuures ühistranspordis.

Samuti tahetakse kriminaliseerida nõndanimetatud süütusetestid, mida Patel nimetas barbaarseks.

Mõnede aktivistide sõnul on aga valitsuse algatus ebapiisav. Naisõiguste organisatsiooni Plan International UK juhi Rose Caldwelli sõnul on tarvis uut seadust, mis käsitleks seksuaalset ahistamist avalikus ruumis eraldi.

Laias laastus tundub probleem olevat Suurbritannia üle ujutanud migrantides, kes tulevad suures osas maadest, kus kas usulistel (näiteks islam) või traditsioonilistel (patriarhaalne ühiskond) põhjustel on naised alandatud seisundis.

Kuna Suurbritannias on juba suured ja kultuuriliselt sisuliselt autonoomsed mingrantide kogukonnad, sealhulgas moslemid, siis on need tavad ja reeglid sisuliselt Euroopasse üle toodud, kuid vasakliberaalne ühiskond naisi ei kaitse, eriti aga ägedalt “islamofoobia” vastu võitlev Suurbritannia. Sisuliselt vaikiti maha Pakistani maffia poolt noorte inglannade prostituutideks smugeldamine.

Inglismaa linn Rotherham sai rahvusvahelist tähelepanu 2014. aastal, kui sõltumatu uuring leidis, et viimase 16 aasta jooksul on sisserändajatest meeste organiseeritud rühmitused seksuaalselt ahistanud vähemalt 1400 kohalikku tüdrukut. Enamik ohvritest olid valgenahalised ning pea kõik ahistajad olid väidetavalt Pakistani päritolu. Kogu sellelt juhtumilt korjati ära migratsiooni ja islami taust ning sellest rääkinud inimesi (Tommy Robinson) asuti represseerima.

Nii jääb kartus, et tegelikke ahistajaid, kes on pärit naistevaenulikust ühiskonnast, seadusemuudatused ei puuduta, sest nad on moslemitena kaitse all, ning täie rauaga saab pihta valge briti mees, kes ei julge homme enam naisi kõnetadagi.