Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kasahstanis käivad lahingud õhudessantvägede ja ülestõusnute vahel, on hõivatud 5 lennukit

-
05.01.2022

„Terroribanded hõivavad suuri objekte, Almatõs on näiteks hõivatud viis lennukit, nende hulgas ka välismaa õhulaevad,“ teatas Kasahstani president Kasõm-Žomart Tokajev.

Ta teatas, et Almatõ lähistel algas lahing sõjaväe ja ülestõusnute vahel, kes on saanud enda kasutusse palju tulirelvi ja tühjendanud isegi Almatõ Rahvusliku julgeoleku komitee relvaseifid.

Käivad lahingud mässajate ja sõjakoolide kursantide vahel. On kaasatud dessantväed. Almatõ rahvusvaheline lennuväli on taas valitsusvägede kontrolli all, kuid selle vabastamise käigus hukkus vähemalt kaks sõlaväelast.

Baikonur, kust stardivad vene kosmoselaevad, on võetud tugevdatud kaitse alla. Roskosmose juht Dmitsi Rogozin teatab, et seal on selleks moodustatud operatiivstaap. Venemaa kompartei juht Gennadi Zjuganov süüdistas Kasahstanis toimuvates traagilistes sündmustes lääneriike ja nende õõnestustegevust. Almatõ komandantuur väidab sama, osutades võitlejate ülimalt heale organiseeritusele. Linnas toimub poodide röövimine, nagu tegid venemaameelsed marodöörid 2007. aastal Tallinnas.

Ülestõusnute välimuse järgi otsustades on tegemist põhiliselt kasahhidega, president aga pöördub rahva poole vene keeles.

SPUTNIK TEATAS KELL 22.20: LAHINGUD ON JÕUDNUD ALMATÕ LINNA!

22.46: Almatõ mastaapne vabastamine (зачистка) marodööridest algab 06. jaanuari hommikul, teatab KazTAG. Meedias on avaldatud video, kuidas röövitakse panka: suur buldooser sõidab sellele lihtsalt sisse.

23.06: Almatõ tänavatel algas tulevahetus, teatatakse sellest, et ülestõusnud on relvastatud automaatidega.

23.10: Almatõ elanikke hoiatatakse läbi valjuhääldite tänavate evakueerimisest seoses peatselt algava puhastusaktsiooniga.

23.33: Armeenia peaminister Nikol Pašinjan teatas, et ODKB (Collective Security Treaty Organization) kollektiivse julgeoleku nõukogu otsustas saata Kasahstani oma rahuvalvajate ühendjõud.

Ivan Makarov