Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Katalaanid jätkavad võitlust – Barcelonas tuli tänavatele üle poole miljoni meeleavaldaja

-
19.10.2019
Sõda ühe vabadust sooviva rahva vastu.
© ZUMAPRESS.com/Scanpix

Barcelonas avaldas enam kui pool miljonit inimest reedel meelt üheksa Kataloonia iseseisvuslaste liidri süüdimõistmise vastu Hispaania võimude poolt, teatas kohalik politsei.

Korrakaitse teatel oli meeleavaldusel umbes 525 000 inimest, tuhanded inimesed saabusid Barcelonasse pärast kolm päeva kestnud jalgsirännakut teistest Kataloonia linnadest ja küladest.

Protestimarss muutus reede hilisõhtul taas vägivaldseks. Meelavaldajad loopisid politseinikke kõige kättejuhtuvaga ning korrakaitsjad vastasid pisargaasi ja kummikuulidega.

Uudisteagentuuri AFP sündmuskohal viibiva ajakirjaniku sõnul pingestus olukord, kui noorte meeleavaldajate rühmad kogunesid politseijaoskonna juurde. Kähmluseks läks ka La Rambla kõnniteel, kus politsei üritas meeleavaldajaid laiali ajada veekahuriga.

Viimastel andmetel on arstiabi vajanud vähemalt 60 inimest, kellest seitse on politseiametnikud.

Meeleavaldused jätkusid juba viiendat päeva. Kataloonias oli reedeks ühtlasi välja kuulutatud üldstreik. Barcelona lennujaamas tühistati rohkem kui 50 lendu.

Barcelonas pidi reedel toimuma jalgpalli suurklubide FC Barcelona ja Real Madridi kohtumine, mis lükati protestide tõttu ja julgeolekukaalutlustel edasi 26. oktoobrile. Suletud oli suurem osa Barcelona kuulsast La Boqueria turust ja ooperimaja Liceu tühistas kõik õhtused etendused.

Meeleavaldused puhkesid esmaspäeval pärast seda, kui Hispaania ülemkohus mõistis üheksale Kataloonia iseseisvuslaste juhile üheksa kuni 13 aasta pikkused vanglakaristused. (AFP-STT-BNS)