Kehva kaitsevõimega Saksamaa liidumaad kutsusid USA kongressi peatama sõjaväe vähendamist

Maailm,
©Scanpix
USA õhujõudude baas Saksamaal Ramsteinis.

Nelja Saksa liidumaa juhid kirjutasid USA kongressile palvekirja, kutsudes ameeriklasi üles peatama president Donald Trumpi kava vähendada Ühendriikide sõjaväelaste arvu Saksamaal.

Trump teatas juunis, et vähendab USA sõdurite arvu Saksamaal 9500 võrra, jättes järele 25 000 sõjaväelast.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Trump tõi ettekäändeks selle, et Saksamaa ei pea kinni NATO kaitsekulutuste reeglitest ega kohtle USA-d kaubavahetuses õiglaselt.

Otsus tõi kaasa nii Berliinis kui laiemalt NATO riikide seas mure, mille kohaselt võib Washingtoni samm ohustada alliansi heidutusvõimekust üha ägedamaks muutuva Venemaa ees.

Kirja 13 USA senaatorile ja kongresmenile kirjutasid Baden-Württembergi, Baieri, Hesseni ja Rheinland-Pfalzi liidumaa liidrid. Nad kutsusid ameeriklasi “mitte lõikama läbi sõpruse sidemeid, vaid hoopis neid tugevdama”.

USA relvajõud moodustavad oma Saksamaal paiknevate baaside, sõjaväelaste, sõjaväehaiglate ja muu olulise taristuga Ühendriikide Euroopa kohalolu selgroo ning NATO võimekuse tegutseda, seisis kirjas, mille said enda valdusse väljaanded Stuttgarter Zeitung ja Stuttgarter Nachrichten.

Kõigil neljal pöördumise teinud liidumaal paiknevad USA sõjaväebaasid.

Saksamaal on rohkem USA sõdureid kui üheski teises Euroopa riigis. Tegemist on Teise maailmasõja järgse liitlasriikide kokkuleppe jätkuga.

Saksamaa seisukoht ja süüdistused on kummastavad, sest Lääne-Euroopa on ise oma kaitsevõimekuse nõrgaks muutnud, elanud USA kaitse all, ja kui neile seda meelde tuletatakse, on tagajärjeks solvumine ja paanika.

USA süüdistamise asemel võiks Saksamaa ja teised Euroopa riigid ise rohkem kaitsesse panustada. Saksamaa puhul on eriline ka see, et ta hoopiski seob ennast gaasijuhtmega Nord Stream 2 “üha ägedamaks muutuva Venemaa” külge. Seega lõikab hoopis Berliin Lääne ühiseid sidemeid läbi. (AFP-BNS-UU)

4 commentsOn Kehva kaitsevõimega Saksamaa liidumaad kutsusid USA kongressi peatama sõjaväe vähendamist

 • Avatar

  Aeg oleks teha vahet NATO ja Euroopa Liidu vahel.NATO on teatavasti kollektiivse kaitse liit mille liikmeks on ka USA. Euroopa Liit on majandusühendus mis konkureerib maailmaturul halastamatult USA-ga.Selles konkurentsis ei tunne vend venda!Kui USA üritab blokeerida Nord Stream2 ehitust, siis ei ole siin midagi tegemist Euroopa riikide kaitsmisega. USA üritab lihtsalt ja labaselt sundida Euroopa Liidu maid ostma oma 20-25% kallimat LNG gaas.USA-s on gaasi ületootmine! Loomulikult vähendab kallim energia euroopa maade konkurentsivõimet ja annab maailmaturul eelise USA kaupadele. Kas Eesti peaks reetma Euroopa Liidu, kust ta võtab vastu iga aasta märkimisväärseid rahasummasid ja asuma majanduslikus konkurentsis USA poolele? Või oleks Eestil mõistlikum ja oma riigile perspektiivis kasulikum jääda truuks Euroopa liidule? Seda enam, et USA ei jää enam kauaks maailmas number üheks. Temast läheb paratamatult ette Hiina. Ja kui EL normaliseeriks oma suhted Venemaaga, siis ka EL koos Venemaga.

  • Avatar

   Lollust ka ei maksa kirjutada, isegi kui venelane oled. USA vedelgaas Poolale hakkab tulema 30% odavamalt, kui läbi saksamaa vahendatud vene oma oleks tulnud. USA või Araabia maad pole oma LNG-ga kedagi survestanud, lihtsalt on teinud Poolale parema pakkumise, millele pole Gazpromi loll-ivanid suutnud omalt poolt vastata. Suure tõenäusesega hakkab LNG liikuma lähitulevikus läbi Poola mereterminaalide edasi mandri-Europa riikidesse. Lisaks pani Erdogan Southstreami siibri kinni, kuna Aseri ja Turkmeeni gaas osutus Türgile soodsamaks. Igal juhul on gasituru laienemine tervitatav nähtus, mis muidugi vene gaasi monopolil parasiteerinud isendeid kurvastab. EL võib ju mõne arust majandusühendus olla aga on pigem muutunud ideoloogiaühenduseks, kus selle pealesurumine prevaleerib juba majandusseaduste täitmise ees. Ja millist normaliseerimist ajaloolane EL-lt siis ootab. Et maksku vene sõjad lähinaabritega kinni ning andku talle moodaid tehnoloogiad ja venemaa lubab omalt poolt Euroopale pai poiss olla (või vähemalt peidab talle müüdud poomisnööri silma alt ära). Kerigu alustuseks okupeeritud territooriumitelt, siis ehk alustaks normaliseerimisjuttudega. Hiina majandusime heroiseerimist ei julge ma küll mõista. Enam kui miljardiline riik peabki olema majandusriikide esirinnas aga et sellel maal on 2020. aasta seisuga välja panna vaid paar-kolm puhtalt Hiina kontserni küll ei näita paratamatut liidriks tõusmist. Ülejäänud Hiina imest baseerub jätkuvalt Hiinas pesitsevate lääne maailma kontsernide tütarde saavutustel. Kui isegi Trump enam teiseks valitsemiskorraks ei valita on tema lüke USA firmade tootmisettevõtete Hiinast tagasi toomine osutunud edukaks sammuks, mida järgnev president on sunnitud jätkama.

 • Avatar

  USAs paregu segamatult toimuv, riigiaparaadi ja suurkorporatsioonide poolt organiseeritud ja mahitatud bolševistlik revolutsioon eesmärgiga Õhtumaine tsivilisatsioon ja selle kandjad, europiidne rass Ameerika pinnal hävitada, on kõige ehedam tõstus selles, et Ühendriikidest tuleb eemale hoida nagu katkust. Kunagine demokraatia kants on punaste poolt üle võetud, ümber pööratud ja sellest on saanud nii iseenda kui kogu maailma kõige suurem vaenlane. Kuna Trump on viimase nelja aasta jooksul järjepidevalt üles näidanud oma nõrkust, lollust ja võimetust midagi paremaks muuta, siis suure tõenäosusega topitakse presidendiks seniilne korruptant ja pervert Biden ning selleks ajaks peaks iga endast vähegi hooliv rahvus olema hakanud otsima kontakte riikidega, kes suudaksid sündivale punasele koletisele, milleks USA peale Bideni võitu kahtlemata muutub, vastu astuda.
  Putin ei ole mingi kuld ja Venemaal on loomulikult omad huvid eelkõige, aga võrreldes saabuva Ühendriikide kollapsiga ja selle muutmisega hävingut külvavaks monstrumiks, ei ole Venemaa pooltki nii hull ja oleks tark tasapisi oma peaga mõtlema hakata.

  • Avatar

   Kui kavatsed tulevaseks juunikommunistiks hakata, siis pole sulle tõesti venemaa hull. Paistab, et Eesti lähiajalugu on omandatud Lasnamäe vene keskkoolis, eelmise alistumise makstud hind korda ei lähe. Oled tänu päritud holopigeenidele kremli peremehe pära lakkumise juba ette ära õppinud aga ei ole seni ajani aru saanud, et eestlastel selline komme puudub. Nii et om ajuta mõtlemise tulemusena leiad ennast vaid käputäie kohaliku venelasega vaimset rodinat embama tõttamas.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused