Kehva kaitsevõimega Saksamaa liidumaad kutsusid USA kongressi peatama sõjaväe vähendamist

Maailm,
©Scanpix
USA õhujõudude baas Saksamaal Ramsteinis.

Nelja Saksa liidumaa juhid kirjutasid USA kongressile palvekirja, kutsudes ameeriklasi üles peatama president Donald Trumpi kava vähendada Ühendriikide sõjaväelaste arvu Saksamaal.

Trump teatas juunis, et vähendab USA sõdurite arvu Saksamaal 9500 võrra, jättes järele 25 000 sõjaväelast.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Trump tõi ettekäändeks selle, et Saksamaa ei pea kinni NATO kaitsekulutuste reeglitest ega kohtle USA-d kaubavahetuses õiglaselt.

Otsus tõi kaasa nii Berliinis kui laiemalt NATO riikide seas mure, mille kohaselt võib Washingtoni samm ohustada alliansi heidutusvõimekust üha ägedamaks muutuva Venemaa ees.

Kirja 13 USA senaatorile ja kongresmenile kirjutasid Baden-Württembergi, Baieri, Hesseni ja Rheinland-Pfalzi liidumaa liidrid. Nad kutsusid ameeriklasi “mitte lõikama läbi sõpruse sidemeid, vaid hoopis neid tugevdama”.

USA relvajõud moodustavad oma Saksamaal paiknevate baaside, sõjaväelaste, sõjaväehaiglate ja muu olulise taristuga Ühendriikide Euroopa kohalolu selgroo ning NATO võimekuse tegutseda, seisis kirjas, mille said enda valdusse väljaanded Stuttgarter Zeitung ja Stuttgarter Nachrichten.

Kõigil neljal pöördumise teinud liidumaal paiknevad USA sõjaväebaasid.

Saksamaal on rohkem USA sõdureid kui üheski teises Euroopa riigis. Tegemist on Teise maailmasõja järgse liitlasriikide kokkuleppe jätkuga.

Saksamaa seisukoht ja süüdistused on kummastavad, sest Lääne-Euroopa on ise oma kaitsevõimekuse nõrgaks muutnud, elanud USA kaitse all, ja kui neile seda meelde tuletatakse, on tagajärjeks solvumine ja paanika.

USA süüdistamise asemel võiks Saksamaa ja teised Euroopa riigid ise rohkem kaitsesse panustada. Saksamaa puhul on eriline ka see, et ta hoopiski seob ennast gaasijuhtmega Nord Stream 2 “üha ägedamaks muutuva Venemaa” külge. Seega lõikab hoopis Berliin Lääne ühiseid sidemeid läbi. (AFP-BNS-UU)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused