Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Šveitsi kergejõustiklane Pascal Mancini langes EM-i eel poliitkorrektsuse ohvriks

-
02.08.2018
Hetk Euroopa kergejõustiku meistrivõistlustelt 2014. aastal.
© AFP/Scanpix

Šveitsi kergejõustiklane Pascal Mancini sai oma riigi alaliidult võistluskeelu väidetavate rassistlike postituste eest ning tal jääb nüüd Euroopa meistrivõistlustele sõitmata.

Sportlane ise arvab, et tegu on teadliku nõiajahiga tema vastu ning ütleb, et temal pole teist nahavärvi inimestega koos võistlemine mingi probleem. “Kui ma oleksin rassist, siis ma ütleksin seda,” märkis ta Reutersile. “Mul on kahju, et Šveits jääb 4×100 jooksus medalita,” ütleb sportlane sotsiaalmeedias.

Mancinit süüdistatakse ahvivideo postitamises Facebooki jalgpalli MM-i finaalmängu järel, samuti selles, et ta olevat piltidel koos “paremäärmuslastega”. Spordiliit toetub kergejõustiklasega sõlmitud lepingu punktidele, milles Mancini on lubanud hoiduda poliitilistest avaldustest, mis on seotud spordiga.

Väljaandes Blick märgitakse siiski, et ahvivideo käis tegelikult Prantsusmaa võidu järel Pariisis, Lyonis, Marseille`s ja paljudes teistes linnades vallandunud massirüüstamiste kohta. LesObservateurs vahendab samuti Mancini selgitust, et tema sõnum ei olnud mõeldud Prantsuse jalgpallimeeskonnale, vaid neile, kes pärast võitu Prantsusmaad laastasid, kuid meedia hoidus seda parandust kajastamast.

Paremäärmuslasteks aga peavad Mancini kritiseerijad inimesi, kes võitlevad aafriklaste massilise invasiooni vastu Lääne-Euroopas ja kellega sportlane läbi käib. Kogu Euroopa, eriti Prantsusmaa meedia käsitleb Mancini tegemisi rassistlikena ja materdab teda täie mõnuga.

Üks Mancinile omistatav patt on ka nn quenelle’i käežest, millelt ta tabati 2014. aastal. Tegu on väidetava natsitervitusega, kus kätt mitte ei tõsteta, vaid langetatakse, kuid labakätt hoitakse ikkagi nii, nagu traditsioonilise tervituse puhul. Mees ise ütleb, et ta sageli ise provotseerib olukordi, et absurdile tähelepanu juhtida.

Kui vasakliberaalid kedagi süüdistada tahavad, siis põhjuse leiavad alati — inimesi on süüdistatud ka tuntud “victory”-žestis ja seda põhjendusega, et samamoodi olevat teinud keegi väga halb inimene.