Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Kirjanik ja filosoof hoiatab: Prantsusmaal käib „suur väljavahetamine“ ja võitlus ellujäämise nimel

-
20.05.2021
Prantsusmaa südametunnistus Eric Zemmour.
© Scanpix

Prantsuse kirjaniku ja filosoofi Eric Zemmouri sõnul käib Prantsusmaal praegu suur rahva väljavahetamine ja võitlus ellujäämise nimel. „Mulle tundub, et äng senise Prantsusmaa hävimise pärast, äng nn suure väljavahetamise pärast, on muutunud üleüldiseks,“ rääkis Zemmour CNewsi poliitilises vestlussaates. „Paljud inimesed ongi hakanud mõtlema, et islam vahetab meid välja. Inimesed massiliselt tunnevad nii, ligi 70-80% prantslastest.“

Esmakordselt kasutas mõistet „suur väljavahetamine“ prantsuse kirjanik Renaud Camus aastal 2010 oma samanimelises raamatus. Ta tuli välja teooriaga, mille kohaselt asendatakse Prantsusmaa põliselanikud demograafiliselt mitte-eurooplastega. „Donald Trumpil on suurepärane valem, mille tahaksin võtta üle Prantsusmaa jaoks. Praegu käib võitlus senise Prantsusmaa ellujäämise nimel,“ ütles Zemmour.

Prantsusmaal toimuvad kiired ja kardinaalsed demograafilised muutused ja seal on Euroopa suurim moslemikogukond. Selle aasta märtsis rääkis ka tuntud filosoof Michel Onfray „suurest väljavahetamisest“, öeldes, et ehkki paljud peavad seda justkui paremäärmuslaste vandenõuteooriaks, on tegu siiski vägagi reaalse probleemiga.

„Kas käimas on tõesti suur väljavahetamine? Demograafid kinnitavad seda. Kõik on väga lihtne. On naised ja mehed, neil sünnivad lapsed. On olemas teatud sündimus, tehakse arvutused, prognoosid ja luuakse graafikud,“ ütles ta ning lisas, et toimuva eitajad viitavad enamasti väga kaugele tulevikule, kuid demograafilisi muutusi ei ole võimalik eitada neilgi.

CNewsi intervjuus rääkis Zemmour ühtlasi ka sellest, kuidas Prantsusmaa ettevõtted liiguvad üha kaugemale kapitalistlikest aluspõhimõtetest ja üha rohkem süsteemi poole, mis keskendub iga hinnaga nn mitmekesisusele. Ideoloogilise surve tõttu tegeletakse üha rohkem etnilise mitmekesisuse edendamisega ja seksuaalvähemuste ning teiste vähemuste kaasamisega.

Väidetakse, et võitlus mitmekesisuse eest on võitlus ebavõrdsusega, kuid Zemmouri sõnul püütakse mitmekesisuse edendamisega varjata tegelikke probleeme. „Öeldakse, et võrdsus on iganenud, nüüd tuleb tegeleda mitmekesisusega, s.t edutada naisi ja migrante jne,“ rääkis ta. „Tegemist on tohutu illusiooniga. Lõksuga. Tegelikkuses on just vastupidine. Just mitmekesisus on peamine ebavõrdsuse põhjus ja siseriiklikult tuleb leida võimalus taastada tõeline võitlus võrdsuse eest.“

Zemmour lisas, et tema arvates tuleks taas hakata keskenduma rahvustele ja kaitsma rahvuste huve.

Allikas: Remix News