Kirjanik Mihhail Veller: Läänel pole murtud mitte selgroog, vaid vaim

Maailm,
©Scanpix
Pööbel Suurbritannia ajalugu lammutamas.

Eestiga seotud vene kirjanik Mihhail Veller vaeb väljaandele “Sobesednik” antud intervjuus probleeme, mis on omased nii Euroopa kui ka Eesti ühiskonnale.

“Euroopa on juba poolenisti hävinud ja see protsess aina kiireneb. Kui te arvate, et Euroopa hukk tähendab varemeid ja laipu, siis see pole päris nii. Elu jätkub ka edaspidi, inimesed elavad ja töötavad, abielluvad, kasvatavad lapsi. Ainult et nad pole peremehed omal maal, nad ei saa välja öelda seda, mida mõtlevad, nende ajalugu ja kultuur tuhmub ja hävib, neid jääb üha vähemaks, võõraid aga tuleb aina juurde.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Inglismaal vägistavad pakistanlaste banded juba kümme aastat valgeid tütarlapsi ja muudavad neid prostituutideks, kuid politsei on vait, sest kardab rassismisüüdistusi; pakistanlasest Londoni linnapea kinnitas nimekirja 60 mälestusmärgist, mis tuleb maha võtta, sest need olevat rassistlikud; parlamendi kõrval kerkib mälestusmärk terrorist Mandelale, samas kui kõrval sodivad “värvilised” kunagise peaministri Winston Churchilli monumenti; inimestel keelatakse relva omamine, samas kui südalinnas tapavad terroristid inimesi – kas see pole ühiskonna agoonia?

Rahvad on samasooliste abielude vastu, kuid võimud mahitavad neid. Rahvas on kontrollimatu migratsiooni vastu Kolmandatest riikidest; ta on poliitkorrektsuse vastu, laste seksuaalkasvatuse vastu alates viiendast eluaastast, Brüsseli keskvalitsuse vastu, keda pole keegi valinud, ja inimesed ei saa enam aru, miks bürokraadid millegi eest ei vastuta, aga tahavad samas kõike juhtida. Vaesed muutuvad veel vaesemaks ning kõige selle eest tehakse süüdlasteks valge rass, kes lõi euroopaliku tsivilisatsiooni.

Maailmas on täna kolm suurt jõudu: globalism eesotsas ülemaailmse majandusfoorumiga, Hiina ja jõudu koguv islam. Islam rõhub demograafilisele ekspansioonile, kuid mingil määral ta siiski pehmeneb kaasaegse tsivilisatsiooni mõjul. Euroopalik tolerantne kõikelubavus nõrgestab inimest ja võtab talt orientatsiooni, kuigi tema mõistus vajab tegelikult täpseid maamärke, süsteemset väärtusruumi. Aga islam on julm ja konkreetne, ta annab inimesele konkreetsed juhised: see on hea, see halb, sina ela ainult nii.

Sotsialism aga sulandub oivaliselt globalismiga: plebeidele pisut sotsialistlikku jaotamist ning kõik eluhüved võimueliidile, nii see jaotus käibki. Hiina aga on valmis kõigeks, tema rahvas on töökas, kannatlik, kartmatu, tark ja julm, sügav natsionalism käib neil ühte jalga kommunistliku ideoloogiaga. Kui mitte varem, siis 20 aasta pärast valitseb Hiina maailma.

Kapitooliumi ründamine ja selle üdini valelik kajastamine sealse peavoolumeedia poolt osutus Ameerika demokraatia kirstunaelaks. Riik on vihkamisest lõhestunud. Viimased presidendivalimised, täpsemalt riigipööre näitas, et USA-s on võimu võtnud globalistid ja korruptandid. Varjamatud ja ülbed pettused, avalik ja küüniline tsensuur, parteipropaganda ajakirjanduse asemel, poliitikute häbematud valed ja valmisolek lihtinimesi paljaks riisuda, samas kui eelarverahad kanditakse teiste riikide ja ülemaailmsete organisatsioonide programmidesse, mille eest saadakse hiiglaslikke altkäemakse. Veel 2021. aastal näeme me seda, kuidas nad Ameerika laostavad.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused