Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kliimapöörde usku Saksamaa on sunnitud taas suurendama söetootmist

-
21.06.2022
Valitsuse tegevus paneb Eesti tööstust kiratsema
© Uued Uudised

Kuna Venemaa vähendas oluliselt gaasitarneid Euroopasse, on kliimapöörde usku Saksamaa sunnitud taas suurendama söetootmist. Nimelt teatas Saksamaa, et pärast gaasikraanide kinnikeeramist ei jää riigil muud üle, kui suurendada kivisöe kaevandamist elektri tootmiseks.

Venemaa energiaekspordist liigses sõltuvuses olev Saksamaa on sattunud väga ebakindlasse energiajulgeoleku olukorda, mille eest hoiatas USA endine president Donald Trump juba 2018. aastal. Siis naerdi tema hoiatused välja, ent nüüdseks on pidanud tõsiasja tunnistama isegi Trumpi-vaenulik Saksa meedia. Deutsche Welle kirjutas pühapäeval, et Venemaalt tarnitava gaasi ulatusliku vähenemise tõttu seisab Saksamaa silmitsi tõsise energiakriisiga.

„Gaasi tarbimise vähendamiseks tuleb kasutada seda vähem elektri tootmiseks. Selle asemel tuleb kasutada rohkem söeküttel töötavaid elektrijaamu,“ teatas Saksamaa majandusminister Robert Habeck. „See on kibe pill, kuid paraku vajalik olukorras, kus peame vähendama gaasi tarbimist,“ lisas ta, viidates asjaolule, et rohepöörde raames oli Saksamaal plaanis vahetada söetootmine välja n-ö rohelisemate alternatiivide vastu.

Minister jättis mainimata tuumaenergia kasutamise võimalused, kuna Saksamaa on otsustanud selle aasta lõpuks tuumaenergiast täielikult loobuda. Saksamaa mürkroheline valitsus alustas tuumaelektrijaamade väljalülitamist selle aasta alguses ja ehkki esialgu räägiti ka võimalusest jätta praeguses ebakindlas energiajulgeoleku olukorras tööle kasvõi mõned jaamad, välistas Habeck sellise võimaluse. „Oleme uuesti hoolikalt hinnanud, kas tuumaelektrijaamade pikemalt kasutuses hoidmine aitaks meid praeguses välispoliitilises olukorras. Vastus on ei – ei aitaks,“ väitis Habeck mõnda aega tagasi.

Samas on Saksamaa valitsuspartei FDP teinud ettepaneku vaadata üle riigis kehtiv frakkimise keeld. Frakkimine ehk kivimite hüdrauliline purustamine kildgaasi otsimiseks ja ammutamiseks on mitmes Euroopa Liidu riigis keelatud, samas annaks see võimaluse leevendada praegust energiakriisi.

„Teadusuuringud on näidanud, et uute kaasaegsete ohutusstandardite järgimisel ei põhjusta frakkimine keskkonnale olulist kahju,“ ütles üks FDP esindaja. „Seetõttu tuleks tõsiselt uurida, kas kildgaasi tootmine suuremas mahus võiks olla Saksamaale majanduslikult ja tehniliselt otstarbekas.“
Paraku lükkasid FDP koalitsioonikaaslased roheliste parteist selle ettepaneku tagasi, väites et Saksamaal ei oleks frakkimise teel võimalik ammutada piisavalt kildgaasi ja et sellise projekti käivitamine oleks liiga pikaldane protsess.

Allikas: Breitbart