Suurbritannia valitsus julgustab miljoneid sundpuhkusel olevaid inimesi põldudele appi minema

Maailm,
- Updated
©AFP/Scanpix
Briti farmer Graham Barrat poseerib oma maal kasvanud kõrvitsaga. Pilt on illustratiivne.

Suurbritannias kutsutakse samuti inimesi üles minema appi kohalike põllumeestele. Koroonakriisi tõttu on Briti põllumeestel tekkinud puudus töökätest, Ida-Euroopa põllutööjõudu sel kevadel kasutada ei saa. Suurbritannia valitsus on seega kutsunud ametlikult inimesi üles minema appi kohalikele põllumeestele.

„Meie arvestuste kohaselt on praegu kohal umbes kolmandik tavapärasest võõrtööjõust,“ ütles keskkonnasekretär ja põllumajanduse asjatundja George Eustice pühapäevasel pressikonverentsil. Valitsus on seega valmis toetama põllumehi ja julgustab miljoneid sundpuhkusel olevaid inimesi minema appi põldudele. Selline ettevõtmine aitaks rahvast raskel ajal ka ühendada, nii nagu aitasid sarnased kampaaniad britte II maailmasõja ajal.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ühe Kenti farmi omaniku Nick Ottewelli sõnul on põllumajandus ka täiesti tavalisel ajal keeruline. Pandeemia on aga vähendanud tööjõudu, lisaks on jäänud vähemaks kliente. Kõigega hakkama saamine on põhimõtteliselt võimatu ja ta kardab, et tema talu ei suuda jääda sel aastal kasumisse. Puudu on vähemalt 45 töötajat ja aeg ei oota.

Samas on meedia ja kuuldu põhjal tulnud ligi 50 kohalikku inimest ja pakkunud ennast abiks. Neist kaheksa valis Ottewell välja ja on alustanud nende väljaõpet.

Üks neist on Daniel Martin, tavaelus insener. „Ehitused on peatatud, paljud kliendid on töö lõpetanud, seega meil ei ole midagi teha,“ selgitab ta. „Tahtsin lihtsalt olla aktiivne ja lüüa kaasa. See töö hoiab mind vormis, annab võimaluse tulla kodust välja, muidu istuksin toas luku taga. Mulle meeldib olla väljas.“

Teine uus põllutööline, endine ettekandja Sally Penfold räägib samuti, kuidas ta ei jaksanud enam ilma raha teenimata kodus istuda. „Tahtsin saada välja ja teha mingitki tööd. Ma arvan, et inimestele toidu tootmine on üsna auväärne töö.“

Ottewell siiski pelgab, et uued töötajad ei pea pikalt vastu, kuna ei ole harjunud tegema rasket füüsilist tööd. Nende lahkumine keset hooaega oleks aga katastroof. Hetkel on ametlikel andmetel avaldanud talutöö vastu huvi 55 000 inimest, kuid neist päriselt tööle on läinud ainult 150. Samas ei ole Ottewell kaotanud lootust. „Ettevõtted, nagu meie oma, on aastaid kasutanud võõrtööjõudu, kuid siin me nüüd oleme. Ja kõik on teretulnud appi. Kuid kui te tulete, siis palun pühenduge sellele tööle kogu suveks.“

Allikas: CNN

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused