Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kohus: Biden on eraettevõtetele vaktsiinikohustuse kehtestamisega ületanud oma volitusi

13.11.2021
Biden on Ameerika allakäigule viinud.
© Scanpix

Ameerika Ühendriikides kinnitas apellatsioonikohus oma varasema otsuse peatada president Bideni korraldus,  mille järgi peavad kõigi suuremate eraettevõtete töötajad olema vaktsineeritud COVID-19 vastu.

New Orleans’is asuva viienda ringkonna apellatsioonikohtu otsuse kohaselt on Bideni vaktsiinikohustus äärmiselt ebaproportsionaalne. Kolmeliikmelise kohtukoosseisu korraldusel ei tohi USA tervishoiu ja tööohutuse amet (OSHA) kuni edasise kohtuotsuseni vaktsiinikohustuse rakendamise või jõustamisega edasi liikuda.

6. novembril 2021 peatas kohus ajutiselt Bideni vaktsiinikohustuse nõude, seda seniks, kuni käivad kohtuvaidlused. Sellest hoolimata nõudis Bideni administratsioon 8. novembril ettevõtetelt vaktsiinikohustuse nõude järgimist, väites et vastasel juhul võivad töötajad surra ja esitas apellatsioonkaebuse.

Texase peaprokurör Ken Paxton kiitis apellatsioonikohtu otsust ja kirjutas Twitteris: „Texase poolt nimetatud kaalukaid argumente tsiteerides lükkas 5. ringkonna kohus OSHA põhiseadusvastase ja ebaseadusliku eraettevõtete vaktsiinikohustuse täitmise edasi. MEIE VÕITSIME! Kohtuprotsess jätkub, kuid see on tohutu suur võit Texasele ja VABADUSELE Bideni türannia ja seadusetuse üle.“

Praeguseks on vähemalt 27 USA osariiki, hulgaliselt eraettevõtteid, usuorganisatsioone ja teisi gruppe läinud Bideni administratsiooni vastu kohtusse väites, et Biden on eraettevõtetele vaktsiinikohustuse kehtestamisega ületanud oma volitusi.

Viienda ringkonnakohtu apellatsiooniotsuses seisis ühtlasi, et Bideni administratsiooni vaktsiinikohustuse nõue „tekitab tõsiseid põhiseaduslikke probleeme“ ja et suure tõenäosusega on föderaalvalitsus ületanud oma volitusi.

Allikas: Epoch Times