Kohus mõistis vihakõnes süüdistatud Räsäneni õigeks

Maailm,
Soome parlamendiliikme Päivi Räsäneni ja põhjanaabrite sõnavabaduse kaitseks peetud meeleavaldus Soome saatkonna ees Tallinnas.

Helsingi ringkonnakohus mõistis Soome parlamendisaadiku Päivi Räsäneni kõigis süüdistustes õigeks. Räsäneni süüdistati vihakõnes, kuid kohus leidis, et parlamendisaadiku avaldused mahtusid sõnavabaduse piiridesse

Prokuratuur esitas Räsäneni vastu kolm süüdistust. Esimene süüdistus puudutas Räsäneni kirjutisi Soome Luther-Säätiö ja evangeelse luterliku kiriku veebisaitidel. Kaks ülejäänut süüdistust on seotud Räsäneni avaldustega sotsiaalmeedias ja Yles.

Kohus leidis, et Räsäneni kommentaaride puhul polnud tegemist vihakõnega.

Prokuröri sõnul on Räsäneni avaldused homoseksuaalide suhtes halvustavad ja diskrimineerivad. “Seetõttu ületavad Räsäneni avaldused ka sõna- ja usuvabaduse piire ning toidavad sallimatust ja põlgust,” ütles prokurör.

Räsäneni ütles, et ei pea ennast süüdi ühegi inimrühma ähvardamises, laimamises ega solvamises. “Kõik mu avaldused põhinevad piiblist pärit õpetusel, mis kirjeldavad abielu ja seksuaalsust,” ütles Räsänen varem. Seega taheti teda karistada põhimõtteliselt Piibli tsiteerimise eest.

Räsänen sai süüdistused homoseksuaalsuse teemal arvamuste avaldamise eest oma Twitteri ja Instagrami kontodel, kus ta on selgitanud, miks on homoseksuaalsus häbiasi ja patt. Samuti on Räsänen puudutanud homoseksuaalsuse teemat enda tõekspidamistest lähtuvalt Yle raadiosaates.

Räsänen oli aastatel 2004–2015 Soome Kristlike Demokraatide partei esimees. Ta oli 24. juunist 2014 kuni 29. maini 2015 Alexander Stubbi valitsuse siseminister ning enne seda oli ta alates 22. juunist 2011 siseminister Jyrki Kataineni valitsuses.

Allikas: ERR

 

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused