Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

“Kõlab nagu Hitler” Justin Trudeau väidab nüüd, et ta polevat kunagi kedagi vaktsineerima sundinud

-
30.04.2023
Justin Trudeau on oma valitsemisajal Kanadale ja kanadalastele väga palju halba teinud.
© Scanpix

Kanada peaministrit Justin Trudeaud süüdistatakse ajaloo ümberkirjutamise katses, kuna ta väitis, et ei sundinud kunagi kedagi vaktsineerima.

Trudeau küsis kord, kas kanadalased peaksid neid inimesi taluma, viidates vaktsineerimata inimestele.

Esmaspäeval, 24. aprillil 2023 Ottawa ülikooli tudengitega vesteldes väitis Trudeau, et ta lihtsalt „otsustas, kõik stiimulid ja kõik kaitsemeetmed oleksid olemas, et julgustada kanadalasi vaktsineerima“.

„Ja täpselt seda nad tegid,“ ütles Trudeau. /…/

Mõnes provintsis ei saanud inimesed, kes keeldusid COVID-19 farmatseutilistest toodetest, käia spordisaalides, teatrites, restoranides või baarides ega osaleda teatud üritustel. Ontario ja Quebeci elanikel nõuti “vaktsiinipassi“ ka riiki sisenemiseks või riigist lahkumiseks.

Vastuseis vaktsiinimandaatidele ja COVID-19 piirangutele oli see, mis vallandas Ottawas suured „Freedom Convoy“ (Vabaduse konvoi) rekkameeste protestid.

Tuletagem meelde, et „Vabaduse konvoi“ liikumine ei kiitnud heaks valitsuse COVID-19 “vaktsiinikampaaniat“ ja „vaktsiinipassi“ (tõend, mis võimaldas sissepääsu erinevatesse kohtadesse).

Vabaduse konvoi juhid avaldasid arvamust, et “vaktsiinimandaat“ , mis nõudis, et need, kes veavad lasti läbi Kanada- ja USA piiri, peavad näitama “nakkusohutustõendit“, ei ole õigustatud. 2022. aasta jaanuari lõpus hakkasid konvoi veoautod ja muud sõidukid lähenema Ottawale, mida rahastati miljonite dollarite ulatuses ühisrahastusest, millest arvestatav osa tuli Ameerika Ühendriikidest.

Mõnede hinnangute kohaselt oli protesti haripunktis Ottawas 3000 sõidukit ja 15000 meeleavaldajat, kogunedes eriti parlamendihoonete ette. Olles esmalt nõudnud piiriüleste veoautojuhtide ”nakkusohutustõendi” kaotamist, nõudis Vabaduse konvoi lõppastmes kõigi COVID-19-ga seotud piirangute lõpetamist ja Trudeau ametist tagandamist.

Sarnased meeleavaldused ja blokaadid toimusid ka teistes Kanada osades, eriti suursaadiku sillal, Windsori, Ontario ja Detroiti vahel Michiganis. Ligi neljandik USA- ja Kanada piiriülesest kaubandusest läks tavaliselt üle silla, nii et selle liikluse seiskumisega katkestati 300–360 miljoni dollari ulatuses Kanada-Ameerika kaubanduse päevane rahavoog.

Märtsi keskel sõlmiti usaldus- ja tarneleping, lubades poliitilise kokkuleppena hoida Trudeau valitsust võimul kuni järgmiste fikseeritud föderaalvalimisteni, mis on kavandatud 2025. aasta oktoobriks.

Samal ajaperioodil korraldati ka teistes riikides COVID-19 piirangute vastaseid meeleavaldusi ja toetusproteste.

See on üldteada, et peaminister üritas sundida inimesi osalema ravimikatses, halvustes neid inimesi korduvalt, kes esitasid ohutuse ja tõhususe kohta küsimusi, väites, et nad „ei usu teadusesse“ ja tembeldades neid „äärmuslasteks“, „misogüünideks“ ja „rassistideks“.

„Ja me peame tegema valiku… Kas me sallime neid inimesi?“, küsis Trudeau vaktsineerimata inimeste kohta, ajendades HBO saatejuht Bill Maherit kommenteerima 2022. aastal, kui Trudeau hakkas „kõlab nagu Hitler“.

2022. aasta veebruaris antud intervjuus kiitis Trudeau ka mandaate, öeldes: „Mandaadid on viis edasiste piirangute vältimiseks … see meeskond keskendub täpselt sellele.“

Trudeau üritab nüüd näidata end vaba valiku ja inimõiguste eestkõnelejana, kui ta oli kõike muud.

Ärgem lubagem Trudeaul pääseda avalikkuse gaasivalgustamisest ja COVID-19 ajastu ajaloolise mälu ümberkirjutamisest.

Vahendas Revo Jaansoo

Allikad: Infowars (27.04.2023), Britannica