Kollased vestid võtsid järgmisena ette silmakirjaliku peavoolumeedia

Maailm,
©Scanpix
Kollaste vestide demonstratsioon Prantsusmaa suurima uudistekanali BFMTV ees 29.12

Juba seitsmendat nädalavahetust järjest kogunesid ka sel laupäeval Pariisis ja teistes Prantsusmaa linnades nn kollased vestid, ehk Prantsusmaa valitsuse tegevuse vastu protesteerivad aktivistid.

Protestid olid algselt suunatud kütuseaktsiisi tõusu vastu, kuid nüüd nõutakse ka otsedemokraatia kehtestamist ja võimu nn poliitilise eliidi käest ära võtmist. Samuti protesteeritakse peavoolumeedia tegevuse vastu.

Referendumite ja rahvaalgatuse sisse viimine tähendaks suuri muutusi Prantsusmaa poliitilises süsteemis. Poliitilise eliidi ja poliitiliste parteide võim väheneks tunduvalt ja just see paistabki olevat Macroni globalistliku valitsuse vastu protesteerivate kollaste vestide peamine eesmärk. Prantsusmaa peaminister Édouard Philippe ütles möödunud nädalal, et valitsus kaalub arutelu referendumite sisseviimise üle tulevikus.

Möödunud laupäeval oli protestijaid küll vähem kui varasematel nädalatel, kuid Pariisis on oodata suuremaid demonstratsioone uuesti vana-aasta õhtul.

Laupäevane protestimarss peatus ka mitme peavoolumeedia telejaama juures. Kollased vestid süüdistavad peavoolumeediat Macroniga kokkumängus ja oma rahva vastu tegutsemises. Protestijad hüüdsid: „Ajakirjanikud – kollaborandid!“ ning pildusid hooneid kividega.

Novembris alguse saanud kollaste vestide liikumine on olnud äärmiselt intensiivne, ette on tulnud ka vägivalda. President Macron, kes alguses teatas, et ei kavatse mingil juhul oma kurssi muuta, oli lõpuks sunnitud kütuseaktsiisitõusu edasi lükkama, lubama miinimumpalga tõusu ja ka mõningaid maksualandamisi.

Allikas: Breitbart

Refereeris Triin van Doorslaer

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused