Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Kommunistlik Hiina, Putin ja Lääne liberaalid leidsid kokkupuutepunkti Brasiilia paduvasakpoolse presidendikandidaadi õnnitlemisel

-
31.10.2022
Brasiillased valisid presidenti ka New Yorgis. Pilt on illustratiivne.
© Scanpix

Kuigi Brasiilia presidendivalimiste lõpptulemus oli väga väikese vahega vasakpoolse presidendikandidaadi Luiz Inacio Lula da Silva kasuks ja tulemus võidakse vaidlustada, on tähelepanuväärne, et väidetavat uut presidenti hakkasid kohe koos õnnitlema nii Venemaa president Vladimir Putin kui ka vasakpoolse kalduvusega USA president Joe Biden ja globalistist Prantsusmaa president Emmanuel Macron, lisaks ka Euroopa Liit, Saksamaa ja Hispaania vasakvalitsused ning kommunistlik Hiina.

Vene president Vladimir Putin õnnitles esmaspäeval Brasiilia presidendiks valitud Luiz Inacio Lula da Silvat ja avaldas lootust “konstruktiivseks koostööks”, teatas Kreml. “Valimistulemused kinnitasid teie muljetavaldavat poliitilist autoriteeti. Loodan, et jätkame ühiste püüdlustega Venemaa ja Brasiilia konstruktiivse koostöö arendamist kõigis valdkondades,” kirjutas Putin Kremli teatel õnnitlustelegrammis.

Prantsusmaa liider Emmanuel Macron õnnitles pühapäeval Luiz Inacio Lula da Silvat Brasiilia presidendivalimiste võidu puhul. “Valimistulemus avas riigi ajaloos uue lehekülje,” sõnas Macron. “Üheskoos ühendame jõud, et astuda vastu paljudele ühistele väljakutsetele ja uuendada meie kahe riigi sõprussidemeid,” ütles Prantsusmaa president Twitteris mõni minut pärast lõplike valimistulemuste väljakuulutamist.

Euroopa Liidu välispoliitika juht Josep Borrell õnnitles esmaspäeval Brasiilia presidendiks valitud Luiz Inacio Lula da Silvat. “Brasiilia kodanikud valisid rahulikult möödunud ja hästi korraldatud valimistel uue presidendi. Ootan uue valitsusega koostööd ja suhete edasist arendamist,” kirjutas Borrell Twitteris.

USA president Joe Biden õnnitles pühapäeval Brasiilia vasakpoolset Luiz Inacio Lula da Silvat “vabade, õiglaste ja usaldusväärsete” presidendivalimiste võidu puhul ametisoleva presidendi Jair Bolsonaro vastu. “Ma saadan oma õnnitlused Luiz Inacio Lula da Silvale seoses vabade, õiglaste ja usaldusväärsete valimiste järel Brasiilia järgmiseks presidendiks valimisega,” ütles Biden avalduses. “Ootan meie kahe riigi vahelist koostööd järgmistel kuudel ja aastatel,” lisas Biden.

“Vabadest valimistest” rääkival Bidenil on seejuures tugev kahtlustus eelmiste presidendivalimiste tulemuste võltsimises.

Senine president Jair Bolsonaro ei ole seni kaotust tunnistanud. Kui loetud olid 99,9 protsendi valimisjaoskondade hääled, toetas Lulat 50.9 ja Bolsonarot 49,1 protsenti valijatest.

Jair Bolsonarot nimetab vasakliberaalne Lääs “paremäärmuslaseks”, mis viitab tema konservatiivsetele vaadetele. Liberaalide on vasakpoolsete naasmine võimule justkui õnnistuseks, peaasi, et paremjõud võimule ei saaks.

Ladina-Ameerika saatuseks ongi jääda kommunismi, marksismi ja muu vasakpoolsuse kantsiks. Imelik on ainult see, et Lääne liberaalidele see meeldib. (BNS-UU)