Kontserdihooaja algus tähendab Rootsis ka naiste massiahistamiste sagenemist

India mehed valget naist jälgimas.India mehed valget naist jälgimas.

Möödunud reedel toimus Luleås populaarse Rootsi ansambli E-Type välikontsert, kus kümned naised langesid kolmandatest maadest tulnud meeste grupiviisilise ahistamise ohvriks, kirjutab PT-Media.

Emma Oskarsson (31) kurdab Norbotteni sotsiaaldemokraatide lehes, et kontsert oli tema jaoks põrgu. Kohe kontserdi alguses hakati teda süstemaatiliselt ahistama ning ta pidi vahetpidamata kümneid käsi enda rindadelt, jalgevahest ja tagumikult eemale lükkama. Kuna rahvast oli platsil palju ja kõik olid kokku pressitud, oli naisel tegu meeste käest pääsemisega.

Multikultuurses Rootsis on viimastel aastatel suvekontserdid möödunud islamimaades tuntud “taharrush gamea” saatel, kus kamp mehi ümbritseb naise ning hakkab teda karjaga ahistama. Selle all mõeldakse keha katsumist, lahtiriietamist ja sageli ka vägistamist

Araabia maades tuleb selliseid juhtumeid sageli ette, kuid nüüd on need “seksimängud” koos põgenikega jõudnud Euroopasse. Siinses kultuuriruumis varem sellist ahistamist ei tuntud.

Rootsis on naiste massiliste ahistamiste ja vägistamiste tõttu hakatud ära jätma muusikafestivale, sealhulgas populaarseid Bråvalla kontserte. Paljud tuntud artistid on keeldunud Rootsis esinemast, tuues põhjuseks moslemimeeste ahistamised, mida nad oma naisfännidele ei soovi. Feministid on aga leidnud probleemile lahenduse: kontserte peaks edaspidi korraldama üldse ilma meesteta!

Kevadises Rootsis möödus kogu nädalavahetus teadetega vägistamistest ja vägistamiskatsetest. Malmös ja ühes Södermalmi hotellis vägistati naine, Hebyssäs  ja Jönköpingis langesid vägistajate ohvriks noored tüdrukud.

Kommentaarid