Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Koroonaviirus nullis esialgu president Kaljulaidi häbiväärse küllakutse Putinile

-
31.03.2020
Presidendid Kaljulaid ja Putin Moskvas.
© EPA/Scanpix

Tänavu juunis ei tule soome-ugri rahvaste kongressi ja seega ka mitte Venemaa autokraatlikku presidenti Vladimir Putinit.

Seoses COVID-19 viirushaigusest tingitud eriolukorraga lükatakse edasi VIII soome-ugri rahvaste maailmakongress, kuhu president Kersti Kaljulaid oli kutsunud ka Vene presidendi Vladimir Putini, vahendas esmaspäeval Fenno Ugria Asutus.

Algselt 17. -19. juunini Tartusse kavandatud kongressi uus toimumisaeg on nüüd lahtine. Vastava otsuse teeb soome-ugri rahvaste konsultatiivkomitee.

Mullu oktoobris saatis president Kaljulaid üritusel osalemiseks kutse Soome presidendile Sauli Niinistöle, Ungari presidendile János Áderile ja Venemaa presidendile Vladimir Putinile. Tolle võimaliku osavõtu kohta üritusest seni selgust polnud, teatab BNS.

Sellised küllakutsed on loomulikud demokraatlikule maailmale, kuid Venemaa diktaatoriks pürgivale Putinile annavad sellised tähelepanuavaldused ainult manööverdamisruumi juurde, mida Kreml alati oma huvides ära kasutab. Venemaa puhul lisandub veel sealsete soome-ugri rahvaste halb olukord – udmurdi rahvuslase Albert Razini mullune enesepõletamine on selle tõestuseks.

President Kaljulaidi mullune visiit Moskvasse jättis paljude jaoks õhku küsimuse – miks seda vaja oli.